ایکس‌باکس بعدی در راه است؛ اما نه آنطور که فکرش را می‌کنید

شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۵
مطالعه 1 دقیقه
کلیدهای کنترلر کنسول ایکس باکس سری ایکس
شایعه‌ی عجیبی که درباره‌ی ایکس‌باکس نسل بعدی مایکروسافت پخش شده بود، ظاهرا واقعی است.
تبلیغات

یکی از اعضای ارشد سایت ویندوز سنترال با انتشار پستی در ایکس می‌گوید ادعایی که مدتی پیش در دیسکورد مطرح شد، حقیقت دارد و مایکروسافت به شرکت‌های مختلف امکان خواهد داد که مدل‌های سفارشی نسخه‌ی بعدی ایکس‌باکس را روانه‌ی بازار کنند.

استراتژی نسبت‌داده‌شده به مایکروسافت، چیز کاملا جدیدی نیست. این شرکت طراحی مرجع دسته‌های ایکس‌باکس را در اختیار شرکت‌های دیگر قرار می‌دهد و به همین دلیل است که هم‌اکنون نسخه‌های سفارشی دسته ایکس‌ باکس را در بازار داریم.

بر اساس ادعای نویسنده‌ی ویندوز سنترال، ایکس‌باکس بعدی مایکروسافت تمرکز بسیار زیادی روی ویندوز خواهد داشت و دستگاهی مرجع برای سایر تولیدکنندگان خواهد بود. او ایکس‌باکس بعدی را با سرفیس پرو نسل جدید مقایسه کرده است؛ دستگاهی که در نگاه اول، محصولی مرجع برای کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس محسوب می‌شود.

ایسوس، ام‌اس‌آی و گیگابایت احتمالا مجوز ساخت نسخه‌های سفارشی ایکس‌باکس بعدی را دریافت خواهند کرد. البته این سه شرکت پیش از تولید و عرضه‌ی محصول باید حتما تأیید نهایی مایکروسافت را با محوریت طراحی دستگاه دریافت کنند.

مدت‌ها است که افشاگران می‌گویند مایکروسافت به خروج از بازار تجهیزات سخت‌افزاری گیمینگ فکر می‌کند. با در نظر گرفتن انتشار تدریجی بازی‌های ایکس‌باکس روی پلی‌استیشن، چنین شایعه‌ای چندان بی‌اساس به نظر نمی‌رسد. مایکروسافت به‌خوبی می‌داند که می‌توان از اکوسیستم سونی درآمد کسب کرد.

فعلا هیچ جزئیاتی از مشخصات سخت‌افزاری و قیمت ایکس باکس بعدی مایکروسافت اعلام نشده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات