گیمرهای کالاف دیوتی از اکتیویژن شکایت کردند

یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
سرباز آمریکایی در بازی کالاف دیوتی / Call of Duty موبایل
گیمرهای کالاف دیوتی از اکتیویژن به‌دلیل انحصار لیگ‌ها و مسابقه‌ها شکایت کردند.
تبلیغات

به‌گزارش رویترز، از شرکت اکتیویژن بلیزارد، سازنده‌ی بازی‌های ویدئویی، به‌دلیل محدود‌کردن رقابت‌های سازمان‌یافته‌ی Call of Duty شکایت شده است. هکتور رودریگز و ست آبنر، گیمرهای حرفه‌ای، دادخواستی ضد‌انحصار مطرح کردند و گفتند که اکتیویژن به‌طور غیرقانونی بازار پرسود لیگ‌ها و مسابقه‌های Call of Duty را در انحصار خود درآورده است.

Call of Duty یکی از بازی‌های پرفروش‌ در تمام دوران به‌حساب می‌آید و اکتیویژن با آن توانسته است سالانه میلیاردها دلار درآمد داشته باشد. اکتیویژن در بیانیه‌ای اعلام کرد که از خود دربرابر این ادعاها که هیچ مبنای واقعی یا قانونی ندارند، دفاع خواهد کرد. این شرکت درخواست پیش از دعوی شاکیان به‌مبلغ ده‌هامیلیون دلار را رد کرده است.

مایکروسافت سال پیش اکتیویژن را به‌مبلغ ۶۹ میلیارد دلار خرید. این معامله با وجود نهایی‌شدن، هنوز با نظارت کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده مواجه است. اکتیویژن در سال ۲۰۱۶ مبلغ ۴۶ میلیون دلار برای خرید Major League Gaming پرداخت کرد. در این دادخواست، آمده است که مسابقات Call of Duty تا سال ۲۰۱۹ که اکتیویژن لیگ خود را افتتاح و آن رقابت‌ها را حذف کرد، بسیار پرشورتر و رقابتی‌تر بودند.

در دادخواست یادشده آمده است:

تیم‌هایی که خواسته‌های غیرمنصفانه‌ی اکتیویژن را نپذیرفتند یا نتوانستند انجام دهند، به‌طور کامل از بازار حرفه‌ای کالاف دیوتی خارج شدند.

سال گذشته، اکتیویژن شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده که این شرکت را به کم‌کردن دستمزد گیمرها در لیگ‌های حرفه‌ای ورزش‌های الکترونیکی متهم کرده بود، حل‌و‌فصل کرد. اکتیویژن موافقت کرد که از قرار‌دادن هر‌گونه سقف در حقوق خودداری کند؛ اما هیچ تخلفی را قبول نکرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات