نینتندو در کنفرانسی محرمانه، سوییچ ۲ را به‌نمایش درآورد

پنج‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
کنسول نینتندو سوییچ / Nintendo Switch در دست درحال اجرای بازی زلدا
بر اساس ادعای چند منبع آگاه، نینتندو در مراسم گیمزکام ۲۰۲۳ مدل جدید کنسول سوییچ را برای برخی از توسعه‌دهندگان به‌نمایش درآورده است.
تبلیغات

وب‌سایت یوروگیمر در گزارشی اختصاصی می‌گوید نینتندو ماه گذشته در جریان برگزاری همایش گیمزکام، کنسول سوییچ ۲ را پشت درهای بسته به «برخی از توسعه‌دهندگان مورد اعتماد» نشان داده است. در کنفرانس محرمانه‌ی موردبحث، جزئیات دربار‌ه‌ی نحوه‌ی اجرای بازی‌ها روی کنسول جدید نیز ارائه شد.

در بخشی از کنفرانس نینتندو، نسخه‌ی بهبودیافته‌ی بازی Zelda: Breath of the Wild به‌نمایش درآمد. نینتندو سوییچ ۲ سخت‌افزار پیشرفته‌تری نسبت‌به نسل اول سوییچ خواهد داشت و بازی‌ها را بهتر اجرا خواهد کرد.

ساعاتی پس از گزارش یوروگیمر، وب‌سایت وی‌جی‌سی بر ادعاهای مطرح‌شده مهر تأیید زد و گفت نینتندو دموی The Matrix Awakens اپیک گیمز را که با موتور آنریل ۵ ساخته شده است نیز به‌نمایش گذاشته است. ظاهراً این دمو از فناوری DLSS انویدیا برای ارتقای وضوح استفاده کرده و رهگیری پرتو نیز داشته است. این یعنی احتمالاً نینتندو پردازنده‌ مدل جدید سوییچ را با همکاری انویدیا می‌سازد.

ماه گذشته ادعا شد که نینتندو سوییچ جدید در سال ۲۰۲۴ از راه می‌رسد. سوییچ ۲ به نمایشگر LCD مجهز خواهد بود و از اسلات کارتریج نیز استفاده خواهد کرد تا کاربران بتوانند نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها را تهیه کنند. نینتندو کیت توسعه‌ی سوییچ ۲ را دردسترس برخی از بازی‌سازان قرار داده است.

افشاگران فعلاً به قیمت کنسول بازی نینتندو سوییچ ۲ اشاره نکرده‌اند. با در نظر گرفتن تقویت قدرت سخت‌افزاری و پشتیبانی از فناوری‌های جدید، شکی نداریم که قیمت کنسول بازی جدید نینتندو افزایش خواهد یافت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات