ماد ChatGPT در Skyrim به شخصیت‌های بازی اجازه می‌دهد گفت‌وگوهای جدید ایجاد کنند

چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بازی Skyrim
به‌نظر می‌رسد هوش مصنوعی آینده‌ای بسیار هیجان‌انگیز برای صنعت بازی به‌ارمغان خواهد آورد.
تبلیغات

یک توسعه‌دهنده‌ی خلاق از ویژگی‌های جذاب ChatGPT استفاده کرد تا به شخصیت‌های غیربازیکن (NPC) در نسخه‌ی واقعیت‌مجازی بازی Skyrim این قابلیت را بدهد تا دیالوگ‌های جدیدی بسازند و مکالمه‌ای واقعی‌تری با آن‌ها داشته باشد.

درحالی‌که ماد ChatGPT برای Skyrim جذاب به‌نظر می‌رسد، صداهای ترکیب‌شده با این بازی نگاهی مختصر به آینده‌ی هیجان‌انگیز صنعت گیم ارائه می‌دهد که می‌توان در آن شاهد مکالمات گسترده‌تر با شخصیت‌هایی باشیم که کامپیوتر آن‌ها را کنترل می‌کند و بدین‌ترتیب بیشتر در دنیای مجازی غوطه‌ور خواهیم شد.

سازنده‌ی ماد ChatGPT برای Skyrim که Art From The Machine نام دارد، با استفاده از مدل زبان بزرگ OpenAI، گزینه‌های گفت‌وگوی محدود با شخصیت‌های غیرقابل بازی Skyrim را تا حدود زیادی گسترش داد.

به گزارش فیوچریسم، Art From The Machine با استفاده از تعدیل‌کننده‌ی تبدیل متن به گفتار موسوم‌به xVASynth و مدل گفتار به نوشتار OpenAI Whisper، امکان صحبت کردن با شخصیت‌های درون بازی را فراهم ساخت. این توسعه‌دهنده همچنین ویدیویی از ماد خود به‌اشتراک گذشته است تا روش کارکرد آن را توضیح دهد.

به‌عنوان مثال یکی از شخصیت‌های داخل بازی Skyrim به‌لطف ماد ChatGPT به گیمر می‌گوید: «به‌نظر می‌رسد این یک شمشیر آهنی خوش‌ساخت است که جواهر روح در دسته‌ی آن تعبیه شده است. جادوی روی این جواهر به صاحب شمشیر اجازه می‌دهد روح دشمنان را در خود تسخیر کند.»

شخصیت غیرقابل بازی در Skyrim همچنین می‌تواند تشخیص دهد مغازه‌ی خاصی در شهر خیالی Whiterun چه زمانی باز و چه زمانی بسته است.

NPCها حتی می‌توانند وقایع گذشته و مکالماتی که گیمر قبلاً با آن‌ها انجام داده است را به‌خاطر بسپارند. Art From The Machine با انتشار پستی در ردیت گفت: «من سیستم حافظه‌ی اصلی را راه‌اندازی و از ChatGPT برای خلاصه‌سازی مکالمه هنگام خروج صدا استفاده کردم تا پیام‌های بعدی را فشرده کند. ابزارهای بسیار پیچیده‌تری برای مدیریت حافظه وجود دارد که ازجمله می‌توان به Langchain اشاره کرد و امیدوارم در آینده آن را پیاده‌سازی کنم.»

گفتنی است Art From The Machine تصمیم دارد قبل‌از انتشار عمومی ماد ChatGPT برای بازی Skyrim، آن را کامل‌تر کند.

ماد ChatGPT، نمایشی بسیار هیجان‌انگیز است که می‌تواند ظرفیت هوش مصنوعی را در آینده‌ی بازی‌های ویدیویی به‌تصویر بکشد. با پیشرفت فناوری، انتظار می‌رود توسعه‌دهندگان به‌زودی استفاده از چت‌بات‌های هوش مصنوعی را در بازی‌های خود آغاز کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات