استیم رکورد ۳۰ میلیون کاربر آنلاین هم‌زمان را شکست

دوشنبه ۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
به‌نظر می‌رسد علاقه‌ی افراد به بازی‌های رایانه‌ای همچنان درحال افزایش است زیرا پلتفرم محبوب استیم اکنون به رکورد ۳۰ میلیون کاربر آنلاین هم‌زمان دست یافته است.
تبلیغات

استیم اخیراً ازنظر تعداد کاربران آنلاین هم‌زمان، به‌ نقطه‌ی عطف مهمی رسیده است. این پلتفرم بازی، برای اولین‌بار بیش‌از ۳۰ میلیون کاربر آنلاین هم‌زمان را ثبت کرد. تعداد دقیق بیشترین کاربرانی که به‌طور هم‌زمان از استیم استفاده کرده‌اند ۳۰٫۰۳۲٫۰۰۵ نفر بوده است. اکثر این گیمرها درحال لذت بردن از بازی‌های موردعلاقه‌ی خود در روزهای آخر هفته بودند، درحالی‌که تعداد زیادی به گشت‌وگذار در بخش اجتماعی این پلتفرم یا تماشای ویترین فروشگاه می‌پرداختند.

تعداد کاربران هم‌زمان استیم در تعطیلات آخر هفته‌ی سال ۲۰۲۲ در اوج خود، معمولاً بین ۲۷ تا ۲۹ میلیون نفر بوده است. به‌نوشته‌ی TomsHardware، بیشترین تعداد کاربر آنلاین هم‌زمان روی این پلتفرم به ماه مارس بر‌می‌گردد که به رکورد ۲۹٫۹۸۶٫۶۸۱ کاربر دست یافت. بااین‌حال، به توجه به این‌که آب‌وهوای نیم‌کره‌ی شمالی زمین بهتر شده است، مردم در آخر هفته زمان بیشتری را در محیط‌های باز و طبیعت می‌گذرانند و پس از بازگشت از تفریح، با جمع‌شدن دور یکدیگر و اجرای بازی‌های رایانه‌ای، باعث شده‌اند رکورد تعداد کاربران آنلاین استیم به بیش‌از ۳۰ میلیون‌نفر برسد.

تعداد کاربران آنلاین استیم

آخرین داده‌های استیم، نشان از عملکرد بسیار خوب این پلتفرم در رقابت با کنسول‌ها، موبایل و پلتفرم‌های بازی ابری دارد. علاوه‌براین، خبرهای زیادی درمورد کاهش نرخ فروش رایانه‌های شخصی و قطعات مرتبط با آن وجود دارد که دلیل اصلی آن، رکود اقتصادی جهانی اعلام شده است، اما با این‌وجود بازهم صنعت بازی‌های کامپیوتری روند روبه‌رشد خود را ادامه می‌دهد.

ثبت رکورد ۳۰ میلیون کاربر آنلاین هم‌زمان در استیم، درحالی است که هنوز به تعطیلات آخر سال نرسیده‌ایم و شاید این پلتفرم در اواخر سال جاری به رکوردهای بهتری نیز دست یابد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات