احتمال رونمایی مدل میان‌نسلی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در آینده‌ای نزدیک، قوت گرفت

دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
لوگوی ایکس باکس روی کنسول ایکس باکس سری ایکس
گفته می‌شود سونی و مایکروسافت کیت توسعه‌ی کنسول‌های میان‌نسلی جدیدشان را به سازندگان بازی‌های ویدئویی داده‌اند. بر همین اساس، به‌نظر می‌رسد فاصله‌ی زیادی تا رونمایی آن‌ها نداریم.
تبلیغات

دو شرکت سونی و مایکروسافت پیش از ورود به نسل جدید کنسول‌های بازی، پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس را به‌عنوان محصولاتی میان‌نسلی معرفی کردند تا با سخت‌افزار قوی‌تر، طول عمر کنسول‌های محبوب نسل‌هشتمی افزایش یابد. به‌لطف محصولات میان‌نسلی، گیمرها توانستند بازی‌هایی را تجربه کنند که ازلحاظ جلوه‌های بصری بسیار جذاب‌تر بودند.

در همین زمینه، به‌دفعات ادعا شده است که سونی و مایکروسافت در پی تکرار اقدامی مشابه برای نسل جدید کنسول‌ها هستند. براساس گزارش GamingBolt و به‌نقل از یکی از افشاگران، کنسول‌های میان‌نسلی جدید که نسخه‌ی ارتقایافته‌ی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس به‌حساب می‌آیند، به‌صورت محدود تولید شده‌اند.

افشاگری با نام کاربری Tez2 در انجمن‌های آنلاین بازی GTA ادعا می‌کند کیت توسعه‌ی پلی استیشن ۵ پرو و ایکس باکس میان‌نسلی جدید دردسترس توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی قرار گرفته است. Tez2 می‌گوید این ادعا مبتنی‌بر گمانه‌زنی نیست و او اطلاعاتی دقیق دردسترس دارد.

دسترسی توسعه‌دهندگان به کیت توسعه‌ی کنسول‌های جدید، اتفاق تعجب‌برانگیزی نیست. شرکت‌های تولیدکننده‌ی کنسول کیت‌های توسعه را به سازندگان بازی‌ها ارائه می‌دهند تا روند بهینه‌سازی بازی برای کنسول‌ها زودتر از معرفی رسمی آن‌ها شروع شود. با درنظرگرفتن زمان‌بندی فعلی، به‌نظر می‌رسد که باید در سال ۲۰۲۴ منتظر عرضه‌ی کنسول‌های میان‌نسلی جدید باشیم.

رسانه‌ی Insider-Gaming در گزارشی مستقل می‌گوید پلی استیشن 5 پرو با کنسولی که گفته می‌شود در سال آینده از راه می‌رسد، تفاوت دارد. مدتی پیش، در گزارشی ادعا شد مدل اصلاح‌شده‌ی پلی استیشن 5 با دیسک‌درایو جداشدنی در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود.

سونی انتظار دارد در سال مالی آینده، ۳۰ میلیون کنسول عرضه کند. Insider-Gaming می‌گوید که طبق پیش‌بینی‌های سونی، مدل اصلاح‌شده‌ی PS5 قرار است محرک اصلی برای دستیابی به این آمار مهم باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات