به‌روزرسانی جدید سونی با ویژگی مهمی برای پلی استیشن ۵ از راه رسید

جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
سونی به‌روزرسانی نرم‌افزاری آزمایشی جدیدی برای پلی‌استیشن ۵ منتشر کرده است که دو ویژگی بسیار مهم خروجی 1440p و امکان پوشه‌بندی بازی‌ها را به‌ارمغان می‌آورد.
تبلیغات

قابلیت خروجی با وضوح 1440p، ویژگی خیلی سطح‌ بالایی محسوب نمی‌شود. کنسول پلی استیشن ۵ درحال‌حاضر می‌تواند خروجی 1440p را درکنار وضوح 1080p، 720p و 2160p ارائه دهد. بسیاری از کاربران از زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن ۴ پرو، درخواست‌های فراوانی برای اضافه شدن این قابلیت ارائه داده‌اند و سرانجام شاهد ارائه‌ی آن در کنسول‌های سونی هستیم. این‌درحالی است که مایکروسافت از زمان عرضه‌ی ایکس‌باکس وان X این امکان را ارائه می‌کند.

بازی‌ها روی کنسول پلی‌استیشن ۵، همان‌طور که انتظار دارید اجرا می‌شوند. امکان خروجی گرفتن از عناوینی که رندر داخلی آن‌ها با وضوح 1440p یا پایین‌تر انجام می‌شود، به‌طور بومی وجود دارد، درحالی‌که بازی‌هایی که رندر آن‌ها با کیفیت 2160p انجام می‌شوند درنهایت به 1440p کاهش می‌یابند.

شاید تعجب‌آور نباشد که سرانجام شاهد اضافه شدن پشتیبانی از وضوح 1440p در پلی‌استیشن هستیم. سونی اخیراً مانیتورهای گیمینگ سری INZONE خود را عرضه کرده است که یکی از آن‌ها وضوح 1440p را ارائه می‌دهد. این اولین‌ بار نیست که شرکت ژاپنی تصمیم می‌گیرد برای همگام‌سازی کنسول خود با سایر محصولاتش، قابلیتی به آن اضافه می‌کند، زیرا پشتیبانی از نرخ‌نوسازی متغیر (VRR) برای پلی‌استیشن ۵ زمانی ارائه شد که تلویزیون‌های این شرکت اوایل سال جاری از آن پشتیبانی کردند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدیدی که به پلی‌استیشن ۵ اضافه شده، امکان ساخت پوشه‌ها یا فهرست‌های بازی است. اکنون می‌توانید فهرست‌های موردنظرتان را برای بازی‌ها ایجاد کنید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد بازی‌های نصب‌شده روی سیستم را در پوشه‌های شخصی‌سازی‌شده مرتب کنید. امکان ساخت ۱۵ فهرست با حداکثر ۱۰۰ بازی وجود دارد.

قابلیت فهرست‌بندی بازی‌ها، یکی از امکاناتی است که کاربران پلی‌استیشن بارها آن را از سونی درخواست کرده‌اند، زیرا پیش از این، همه‌ی بازی‌های دانلودشده، بدون هیچ روشی برای سازماندهی آن‌ها در یک مکان نمایش داده می‌شد.

سایر قابلیت‌هایی که با به‌روزرسانی جدید نرم‌افزاری سونی به پلی‌استیشن ۵ اضافه شده‌ است شامل موارد زیر می‌شود:

  • مقایسه صدای سه‌بعدی و استریو: اکنون می‌توانید به تفاوت بین صدای سه‌بعدی و استریو در همان صفحه گوش داده و پس از مقایسه آن‌ها، تنظیمات دلخواه خود را انتخاب کنید.
  • دسترسی آسان‌تر به فعالیت‌های درحال پیشرفت: هنگام از سرگیری یک بازی، فعالیت‌های درحال انجام اغلب به صورت برجسته در بالای مرکز بازی نشان داده می‌شوند تا بازگشت به جایی که کار را آنجا متوقف کرده‌اید، تا حد امکان آسان و سریع شود.
  • درخواست اشتراک‌گذاری صفحه: اکنون می‌توانید از اعضای گروه خود درخواست کنید که اشتراک‌گذاری صفحه را برای تماشای گیم‌پلی خود شروع کنند. به کارت چت صوتی بروید، عضوی که می‌خواهید درخواست برای او ارسال شود را انتخاب و سپس درخواست اشتراک‌گذاری صفحه را انتخاب کنید.
  • اعلان بازی قابل پیوستن: وقتی به یک مهمانی می‌پیوندید و یکی از اعضای گروه در حال انجام بازی‌ است که می‌توانید به آن بپیوندید، اکنون یک اعلان دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید مستقیماً از اعلان به بازی بپیوندید.
  • نمایه‌های دوستان جدید را مشاهده کنید: اکنون وقتی درخواست دوستی را در فهرست دریافت‌شده می‌پذیرید، می‌توانید نمایه دوست جدید خود را در بخش درخواست‌های پذیرفته‌شده مشاهده کنید.
  • استیکرها و پیام‌های صوتی را در Game Base ارسال کنید: اکنون می‌توانید در کارت Game Base استیکرها و پیام‌های صوتی را برای گروه‌های خود ارسال کنید.

نسخه‌ی بتای به‌روزرسانی جدید سونی برای پلی‌استیشن ۵، اکنون برای کاربران منتخب در ایالات متحده، کانادا، ژاپن، بریتانیا، آلمان و فرانسه درحال انتشار است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات