عبور مجموع فروش کنسول های نسل نهم مایکروسافت از ۶٫۷ میلیون دستگاه

جمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
گزارش جدید تیم تحقیقاتی شناخته‌شده‌ی Ampere Analysis حاکی از فروش بیشتر ایکس باکس سری اس نسبت به ایکس باکس سری ایکس در برخی از «بازارهای کلیدی» است.

شرکت Ampere Analysis که بسیاری از رسانه‌های معتبر به تحقیقات و تخمین‌های آن اطمینان دارند، مجموع فروش جهانی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس تا پایان ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی را برآورد کرده است.

به‌گزارش زومجی، مایکروسافت چند ماه پیش اعلام کرد که سری اس و سری ایکس در مجموع بهترین شروع تاریخ کنسول‌های این شرکت را رقم زده‌اند. ردموندی‌ها از اواسط نسل هشتم ارائه‌ی آمار دقیق و رسمی از فروش کنسول‌های خود را متوقف کرده‌اند و درنتیجه برای اطلاع از میزان دقیق فروش کنسول‌های جدید ایکس باکس باید سراغ برآوردهای تیم‌های تحقیقاتی معتبر مانند Ampere Analysis برویم.

پیرس هاردینگ-رولز، رئیس بخش تحقیقات بازی‌های ویدیویی آمپر، اخیرا میزان فروش جهانی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را در گزارشی تازه تخمین زده است. براساس این گزارش، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در مجموع تا پایان سپتامبر ۲۰۲۱ (۸ مهر ۱۴۰۰) به فروش ۶٫۷ میلیون کنسول رسیدند. از این میزان، تعداد ۱٫۳۶ میلیون ایکس باکس سری ایکس/اس طی سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۱ (از ژوئن تا سپتامبر) به فروش رسیده است. همچنین تخمین زده می‌شود که تعداد ۳٫۵ میلیون دستگاه از این دو کنسول تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به سراسر جهان ارسال شده باشد.

جالب اینجا است که به نظر می‌رسد فروش کنسول دیجیتالی، ضعیف‌تر و ارزان‌تر نسل نهم مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری اس در برخی از «بازارهای کلیدی» از ایکس باکس سری ایکس پیشی گرفته است. درنتیجه پلتفرم ایکس باکس به‌شدت روی فروش دیجیتالی بازی‌ها متمرکز خواهد بود. Games Industry نیز با تأیید این داده‌ها می‌گوید که طبق اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط خود این رسانه‌، سری ایکس و سری اس در چند بازار بزرگ سهم برابری را در زمینه‌ی فروش دارند.

براساس برآورد Ampere Analysis، پلی استیشن 5 سونی در مجموع تا پایان ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی به فروش ۱۲٫۸ میلیون کنسول رسیده است. در آن سو میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ نیز تا این تاریخ به ۸۹٫۷ میلیون واحد رسید. توجه داشته باشید که Ampere Analysis به «تعداد کنسول‌های خریداری‌شده توسط مشتری‌ها» اشاره می‌کند. براساس آمار رسمی خود نینتندو و سونی، این شرکت‌ها موفق شدند تا پایان سپتامبر ۲۰۲۱، به ترتیب ۱۳٫۴ میلیون PS5 و ۹۲٫۸۷ میلیون سوییچ را تولید کنند و به بازار بفرستند.

دنیل احمد، تحلیل‌گر شناخته‌شده‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی می‌گوید برخلاف ایکس باکس سری ایکس/اس مایکروسافت، حدودا ۸۰ درصد پلی استیشن 5-های سونی مدل دیسک‌خور هستند و تنها ۲۰ درصد از PS5های تولیدی را مدل کاملا دیجیتالی تشکیل می‌دهد. Ampere Analysis و رسانه‌ی گیمز اینداستری توضیح دادند که ایکس باکس سری ایکس/اس در نسل ۹ نسبت به کنسول PS5، با درصد بالاتری از فروش دیجیتالی بازی‌ها نسبت به نسخه‌های فیزیکی آن‌ها مواجه می‌شود. برای نمونه حدودا ۹۰ درصد فروش نسخه‌ی ایکس باکس بازی Call of Duty: Vangaurd در انگلستان به‌شکل دیجیتالی بوده است.

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

درخواست ناموفق بود

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد