ماینکرفت بیش از ۱۴۱ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد

ماینکرفت بیش از ۱۴۱ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد

در آگوست ۲۰۲۱، ماینکرفت موفق شد به بیش از ۱۴۱ میلیون کاربر فعال ماهانه دست پیدا کند.

تمام جزئیات مربوط به بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌ها و اطلاعیه‌هایی که باید جامعه رو به رشد مایکروسافت در جهان بدانند، با Minecraft Live 2021 توسط استودیو موجانگ اعلام شد. Beyond در مورد آینده ماینکرفت و ماینکرفت دانجنز (Minecraft Dungeons) اطلاعاتی منتشر کرده است؛ اما موجانگ نیز برخی از آمارهای موجود در مورد سرعت حرکت ماینکرفت در طول زمان را به‌روز کرده و با این کار جزئیات جدیدی در اختیار ما قرار داده است.

به گزارش ویندوز سنترال، در آوریل ۲۰۲۱، گزارشی منتشر شد که ماینکرفت تقریبا ۱۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. به نظر می‌رسد تعداد کاربران نه‌تنها از آن زمان تا همین حالا ثبات خوبی داشته، بلکه حتی کمی رشد کرده است. در آگوست ۲۰۲۱، ماینکرفت بیش از ۱۴۱ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است. این بدان معنا است که تعداد افرادی که در ماه آگوست به‌طور فعال ماینکرفت بازی کرده‌اند، به تعداد نسخه‌هایی که توسط پرفروش‌ترین بازی‌های ویدئویی در تمام دوران به فروش می‌رسد، نزدیک بوده و حتی فراتر رفته است. این امر نشان می‌دهد که حتی در سال ۲۰۲۱، تعداد باورنکردنی از مردم هنوز زمان زیادی در ماینکرفت می‌گذرانند.

البته این تنها موردی نیست که از آن اطلاع پیدا کرده‌ایم. در ادامه برخی از آمارهای کلیدی در مورد ماینکرفت دیده می‌شود که همه آن‌ها تا آگوست ۲۰۲۱ به‌روز هستند. متأسفانه، موجانگ شماره به‌روزشده‌ای برای تعداد نسخه‌های ماینکرفتی که تاکنون فروخته شده، منتشر نکرده است؛ به این معنی که این تعداد هنوز به‌طور رسمی ۲۳۸ میلیون در نظر گرفته می‌شود.

  • در آگوست ۲۰۲۱ بیش از ۱۲۱ میلیون کاربر فعال ماهانه وجود داشت.
  • تولیدکنندگان در Minecraft Marketplace بیش از ۳۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کرده‌اند.
  • بیش از ۶۷ درصد بازیکنان به‌طور فعال تجربه ماینکرفت خود را با استفاده از Marketplace سفارشی می‌کنند.
  • گیمرها بیش از ۱ میلیارد ساعت در حالت چندنفره ماینکرفت حضور داشته‌اند.
  • بیش از ۲۰۱ میلیارد ساعت ویدیوی یوتیوب از ماینکرفت در سال ۲۰۲۰ تماشا شده و این امر آن را به پربیننده‌ترین موضوع سال در یوتیوب تبدیل کرده است.

با چنین اعداد سرسام‌آوری، واضح است که ماینکرفت همچنان لقب خود را به‌عنوان بزرگ‌ترین بازی ویدئویی که تا‌کنون ساخته شده، حفظ کرده است. به نظر می‌رسد هیچ یک از این اعداد در مورد ماینکرفت دانجنز صدق نمی‌کند؛ اما اخیرا گزارشی منتشر شده است که بر اساس آن، تعداد کاربران ماینکرفت دانجنز در فوریه ۲۰۲۱ از ۱۰ میلیون عبور کرده و این آمار نقطه عطف چشمگیری برای یک بازی نسبتاً جوان است. به همین دلیل، ماینکرفت و ماینکرفت دانجنز جایگاه خود را به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌های ایکس‌باکس حفظ کرده‌اند.

نظر شما همراهان زومیت درباره ماینکرفت و رویداد Minecraft Live 2021 چیست؟

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع windowscentral

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده