دیجیتال فاندری: مشخصات سخت‌افزاری پلی استیشن VR جدید شگفت‌انگیز است

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
به گفته‌ی تیم دیجیتال فاندری و طبق اطلاعاتی که به‌صورت اختصاصی توسط اعضای این شرکت مشاهده شده است، PSVR جدید پلی استیشن حتی بهتر از تصورات قبلی به‌ نظر می‌رسد.

پیش از این در گزارش‌ها آمده بود که پلی استیشن VR جدید سونی که برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه می‌شود، قدرتمند خواهد بود. پشتیبانی از رزولوشن ۴۰۰۰ پیکسل در ۲۰۴۰ پیکسل، تکنولوژی دنبال کردن جهت نگاه مخاطب برای متمرکز ساختن لحظه به لحظه‌ی قدرت پردازشی روی ارائه‌ی تصاویر در بالاترین کیفیت و بی‌نیازی کامل دستگاه به دوربین، از جمله موارد جذاب توصیف‌کننده‌ی PSVR2 هستند. این هدست واقعیت ‌مجازی بدون تشکیلات مختلف شلوغ‌کننده و آزاردهنده، تنها با یک سیم به پورت USB-C کنسول وصل خواهد شد.

این دستگاه با دسته‌های خاص و بی‌سیم، در بدنه‌ی اصلی از لرزش‌های جزئی و دقیق پشتیبانی می‌کند تا بیش‌ازپیش بتواند احساس حضور در یک جهان دیگر را تحویل بازیکن بدهد. گزارش‌های قابل‌ توجه دیگر نیز به عرضه‌ی این دستگاه در سال ۲۰۲۲ اشاره دارند.

ریچارد لیدبتر در بخشی از جدیدترین قسمت پادکست دیجیتال فاندری می‌گوید: «یک اتفاق دل‌انگیز این است که سونی به ساخت پلی استیشن VR 2 برای کنسول PS5 می‌پردازد. ما قبلاً برخی از اطلاعات لورفته (اشاره به موارد نام‌برده در دو پاراگراف قبلی) را دیده‌ایم که باعث شدند این دستگاه، خوب به نظر بیاید. ولی به‌تازگی خود ما اطلاعات سخت‌افزاری بیشتری راجع به آن دیده‌ایم که هنوز برای عموم فاش نشده‌اند و توسط رسانه‌ها لو نرفته‌اند. این اطلاعات جدید باعث می‌شوند PSVR 2 حتی بهتر از قبل به نظر بیاید

تیم خوش‌سابقه و لایق اعتماد Digital Foundry که به رسانه معتبر EuroGamer تعلق دارد، به سطحی از ارزش در نگاه گیمرها رسیده است که خیلی‌ها به گزارش اختصاصی و نظر تخصصی اعضای آن اعتماد کنند. باید صبر کرد و دید بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی تحت مدیریت جیم رایان چه زمان سراغ رونمایی کامل از این هدست واقعیت مجازی جدید می‌رود.

با این توضیحات، به نظر شما PSVR 2 می‌تواند با امکانات و قابلیت‌های جدید خود گیمرها را شگفت‌زده کند؟

مطالب مشابه

نظرات