عبور فروش ایکس باکس سری اس و ایکس از مرز ۶ میلیون واحد

پنج‌شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
براساس برآوردها، فروش دو کنسول نسل‌نهمی ایکس باکس سری ایکس و سری اس تا اواسط ماه جولای از مرز ۶ میلیون واحد گذشته است.
تبلیغات

به‌تازگی سونی رسما تأیید کرد که فروش کنسول پلی استیشن 5 از مرز ۱۰ میلیون واحد عبور کرده و توانسته است رکورد سریع‌ترین فروش در تاریخ کنسول‌های سونی را به نام خود ثبت کند. حال در جدیدترین اخبار بازی، ساعاتی پیش گزارش و آمار فروش سایر کنسول‌های موجود در بازار طی هفته منتهی به ۱۷ جولای منتشر شد.

براساس اطلاعات ارائه‌شده، موفقیت‌های کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ همچنان ادامه‌دار است؛ چراکه این کنسول توانسته ۳۳۹ هزار و ۸۶۲ واحد به مجموع آمار فروش خود اضافه کند و رکورد کلی خود را به ۸۸/۸۴ میلیون واحد برساند.

مایکروسافت نیز با دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس با فروش ۱۲۴ هزار و ۷۲۰ واحد در تعقیب کنسول PS5 مجموع فروش خود را به عدد ۶/۱۷ میلیون واحد رسانده است.

از آمار و ارقام فروش کنسول‌های نسل نهم که بگذریم، به سه کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و نینتدو 3DS می‌رسیم. برآوردها حاکی از آن است که کنسول سونی و کنسول مایکروسافت و کنسول دستی نینتندو به‌ترتیب ۲۳ هزار و ۴۴۰ واحد و ۱۰ هزار و ۹۶۲ واحد و ۵۴۷ واحد فروش را تجربه کرده‌اند. اگرچه همچنان کنسول‌های بازی به‌نظر می‌رسد روزهای خوشی را سپری می‌کنند، در‌مقایسه‌با بازه زمانی مشابه سال گذشته، کنسول سوییچ با ۱۵/۶ درصد، پلی استیشن 4 با ۸۳ درصد، ایکس باکس وان با ۶۰/۱ درصد و 3DS نیز با ۹۲/۱ درصد کاهش فروش مواجه شده‌اند.

برآورد فروش کلی کنسول‌ها

برآورد فروش کنسول‌ها در بازار آمریکا

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات