جیم رایان: پلی استیشن 5 در مقایسه با پلی استیشن 4 عملکرد بهتری داشته است

دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
جیم رایان در مصاحبه‌ای به مقایسه‌ی عملکرد پلی استیشن 5 در ماه‌های ابتدای عرضه نسبت به پلی استیشن 4 پرداخته است. او می‌گوید صرف هزینه‌ی بسیار به‌تنهایی موفقیت را تضمین نمی‌کند.

انتظار می‌رود به‌زودی سونی کنفرانس خبری بزرگی برگزار کند و طی آن به معرفی بازی‌های جدید و انتشار اطلاعات بیشتر در مورد عناوین در دست توسعه‌ی این شرکت برای پلی استیشن ۵ بپردازد. پس از کنفرانس خبری که مایکروسافت در E3 2021 داشت، بسیاری از نگاه‌ها به سمت سونی رفته است تا واکنش شرکت ژاپنی به اقدامات اخیر ردموندی‌ها را مشاهده کنند.

جیم رایان، یکی از مقامات ارشد سونی، به انتشار اطلاعاتی در مورد پلی استیشن ۵ و مقایسه‌ی عملکرد آن با پلی استیشن ۴ در ماه‌های ابتدایی عرضه به بازار پرداخته است. به گزارش wccftech، رایان در مقام رئیس و مدیر اجرایی بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، در مصاحبه با استیون تاتیلو از Axios می‌گوید فهرست نخستین بازی‌های انحصاری پلی استیشن ۵ بهتر از پلی استیشن ۴ بوده است:

مقایسه‌ی بازی‌های انحصاری در پنجره‌ی عرضه‌ی کنسول‌ها سخت به نظر نمی‌رسد. پلی استیشن ۴ در حدود یک سال نخست عرضه‌ی خود به محصولاتی همچون بازی‌های Killzone: Shadow Fall، اKnack، اInFamous Second Son، اDriveclub و The Last of Us Remastered دسترسی داشت.

بازی‌های Demon’s Souls، اSpider-Man: Miles Morales، اSackboy: A Big Adventure، اReturnal، اRatchet & Clank: Rift Apart و شاید Horizon Forbidden West تشکیل‌دهندگان اصلی فهرست عناوین انحصاری سال نخست عرضه‌ی پلی استیشن ۵ هستند.

مدتی قبل برخی گزارش‌ها از محافظه‌کاری سونی در ارائه‌ی مجوز ساخت به بازی‌ها می‌گفتند؛ اما جیم رایان نه‌تنها به آن حرف‌ها، که ظاهرا به شکل غیر مستقیم به هزینه گسترده مایکروسافت واکنش نشان داد:

مطالب مشابه

نظرات