کنسول بعدی نینتندو با صفحه‌نمایش OLED شهریورماه معرفی خواهد شد

کنسول بعدی نینتندو با صفحه‌نمایش OLED شهریورماه معرفی خواهد شد

نینتندو در نظر دارد پیش از شروع رویداد E3 2021 کنسولی با نام احتمالی سوییچ پرو و با امکاناتی از جمله پنل OLED معرفی کند.

بلومبرگ با انتشار خبری به شایعات و حواشی کنسول جدید نینتندو پرداخته است و اشاره دارد که شرکت ژاپنی می‌خواهد مدلی با سخت‌افزار بهبودیافته از سوییچ را روانه‌ی بازار کند. ماه‌ها است که شایعات مختلف راجع به نینتندو سوییچ پرو منتشر می‌شوند؛ مدلی که مطابق شایعات تأییدنشده، قرار است صفحه‌ی نمایش OLED هفت اینچی سامسونگ داشته باشد و در حال اتصال به تلویزیون، از رزولوشن 4K پشتیبانی کند.

در گزارش‌ها ذکر شده است که نینتندو به‌صورت کامل این مدل جدید را جایگزین سوییچ‌های فعلی خواهد کرد. البته نینتندو سوییچ لایت با قیمت ۱۹۹ دلار همچنان به تولید و عرضه‌ی خود ادامه می‌دهد. همچنین گفته می‌شود که نینتندو سوییچ پرو که جایگزین نینتندو سوییچ فعلی خواهد شد، قیمت بالاتر از ۲۹۹ دلار (قیمت فعلی سوییچ) خواهد داشت. البته هنوز نام رسمی و نهایی مدل پیشرفته‌تر و جدید نینتندو سوییچ مشخص نیست و صرفا با نام نینتندو سوییچ پرو شناخته می‌شود.

بلومبرگ مهم‌ترین پیشرفت نینتندو سوییچ جدید نسبت به نینتندو سوییچ موجود در بازار را استفاده از چیپ گرافیکی سریع‌تر و تازه‌ی انویدیا می‌داند. این رسانه با اشاره به موفقیت سوییچ در تجربه‌ی فروش بیشتر نسبت به کنسول‌های مایکروسافت و سونی طی چندین و چند ماه گذشته، باور دارد که نینتندو به کمک مدل جدید می‌خواهد این سرعت فروش زیاد را حفظ کند. ارزش سهام نینتندو طی روزهای اخیر به رکورد این شرکت نزدیک شده است.

به‌ گفته‌ی بلومبرگ، احتمالاً نینتندو برای معرفی کنسول نینتندو سوییچ بعدی تا رویداد E3 2021 صبر نخواهد کرد. در نتیجه عملاً اکنون گیمرها باید هر روز منتظر مواجهه با تریلر معرفی این کنسول باشند. همچنین به نظر می‌رسد نینتندو سوییچ جدید کمتر از پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس با مشکل کمبود قطعات تولیدی لازم در بازار مواجه می‌شود؛ زیرا برای تولید نیاز کمتری به آن‌ها دارد.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع zoomg
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده