سونی احتمالا بازی‌های انحصاری بیشتری برای استیم منتشر خواهد کرد

سونی احتمالا بازی‌های انحصاری بیشتری برای استیم منتشر خواهد کرد

با اختصاص یافتن صفحه‌ای رسمی به استودیوهای پلی استیشن روی استیم و محتوایی که در صفحه قابل‌ مشاهده است، احتمال انتشار بازی‌های بیشتر از سونی روی پلتفرم استیم قوت گرفت.

یکی از شایعاتی که برای مدتی می‌شود اخبار بازی‌های ویدئویی را داغ کرده، احتمال انتشار عناوین بیشتر از استودیوهای پلی استیشن روی پلتفرم استیم است؛ بازی‌هایی که به‌صورت انحصاری برای کنسول‌های خانگی نسل‌های متفاوت پلی استیشن ساخته شده‌اند و امکان دارد در آینده برای دارندگان رایانه‌ی شخصی نیز قابل تجربه شوند.

طبق گزارش VideoGamesChronicle، صفحه‌ی اختصاصی پلی استیشن در فروشگاه استیم راه‌اندازی شده است. صفحه‌ی اختصاصی (Curator) در استیم به افراد، شرکت‌ها یا رسانه‌ها اجازه می‌دهد بازی‌ها و محتوای ویدئو گیم دلخواه یا اختصاصی خود را که روی استیم موجود هستند، تبلیغ کنند. شرکت‌ها معمولاً از صفحه‌ی اختصاصی خود در استیم برای جمع‌‌آوری، نمایش و فروش تمام بازی‌هایشان در یک مکان واحد استفاده می‌کنند.

حال که صفحه‌ی استودیوهای پلی استیشن (PlayStation Studios) در استیم راه‌اندازی شده است، ۴۱ بازی و DLC مربوط به سونی در آن فهرست شده که در حال حاضر تنها ۲۴ عدد از آن‌ها قابل‌ مشاهده هستند. اکنون Horizon Zero Dawn و Predator: Hunting Grounds و Helldivers تنها بازی‌های پی‌سی پلی استیشن هستند که روی استیم برای خرید در دسترس قرار دارند؛ البته Days Gone هم وجود دارد که قرار است تا دو روز دیگر برای خرید روی استیم موجود شود.

صفحه اختصاصی سونی در پلتفرم استیم

پس از انتشار هواریزن زیرو داون در تابستان سال گذشته، سونی گزارشی سازمانی منتشر کرد که در آن اشاره شده بود این شرکت قصد دارد بازی‌های انحصاری بیشتری از پلی استیشن برای پی سی عرضه کند. سپس جیم رایان چند ماه پیش اعلام کرد که آن‌ها «فهرست بزرگی» از بازی‌های پلی استیشن برای کامپیوتر عرضه خواهند کرد که دیز گان اولین بازی از این فهرست خواهد بود.

جیم رایان در مصاحبه‌ی با نشریه GQ گفت دو دلیل باعث شده است سونی تصمیم بگیرد بازی‌های بیشتری برای کامپیوتر پورت کند و گرفتن چنین تصمیمی «خیلی راحت بوده است»؛ یکی اینکه آی‌پی‌های پلی استیشن را در دسترس مخاطبان بیشتری قرار بدهد و دیگر اینکه پورت کردن بازی‌ها برای پی‌سی فرایند نسبتاً آسانی دارد. سپس از او سؤال شد که سونی قبلاً از آوردن بازی‌های فرست پارتی خود روی کامپیوتر اجتناب می‌کرد، حالا چگونه پذیرای این پلتفرم شده است؟ رایان پاسخ داد: «فکر می‌کنیم چیزهایی تغییر کرده‌ است.»

بازی دیز گان

وی در این‌ مورد توضیح می‌دهد: «ما در حال حاضر در اوایل سال ۲۰۲۱ هستیم؛ دوره‌ای که استودیوهای بازی‌سازی ما و بازی‌هایی که تولید می‌کنند در وضعیت بهتری نسبت به قبل قرار دارند. استودیوهای ما مخصوصاً از نیمه‌ی دوم عمر پلی استیشن 4 بازی‌های فوق‌العاده‌ای ساخته‌اند. [انتشار بازی روی پی سی] فرصتی برای ما فراهم می‌کند تا آثارمان را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار بدهیم و اینکه مزیت‌های اقتصادی هم برای ما دارد. [می‌دانید که] هزینه ساخت بازی‌ها در هر نسل با بزرگ‌تر شدن آی‌پی‌ها، بالاتر می‌رود. ضمناً کار ساخت نسخه‌های غیر کنسولی بسیار راحت شده و به همین خاطر اتخاذ چنین تصمیمی برای ما راحت بوده است.»

بر اساس آمار مؤسسه سوپر دیتا، اولین بازی عرضه‌شده‌ی پلی استیشن یعنی هورایزن زیرو داون توانست در اولین ماه عرضه‌اش روی کامپیوتر ۷۱۶ هزار نسخه دیجیتال فروش داشته باشد که رقم نسبتاً خوبی محسوب می‌شود. نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی عرضه‌ی بازی‌های فرست پارتی بیشتر از پلی استیشن روی پی سی چیست؟ نظرات خود را در این‌ مورد با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

جدیدترین اخبار دنیای بازی، سینما و تلویزیون را از زومجی دنبال کنید.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع zoomg
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده