سونی می‌خواهد محبوب‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن را برای موبایل منتشر کند

سونی می‌خواهد محبوب‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن را برای موبایل منتشر کند

سونی قصد دارد در مدت پنج سال، سه بازی محبوب پلی‌استیشن را برای موبایل عرضه کند.

سونی به انتشار بازی‌هایش برای گوشی‌های هوشمند چندان علاقه‌مند نیست. این شرکت که قبلا بازی Uncharted: Fortune Hinter را برای گوشی‌‌های اندرویدی و iOS منتشر کرده بود، حال به‌نظر می‌رسد در آینده روی این موضوع تجدیدنظر می‌کند.

از قرار معلوم سونی به‌دنبال مدیری برای استودیو‌های پلی‌استیشن است که بتواند بازی‌های محبوب این شرکت را روی پلتفرم موبایلی منتشر کند. به‌گفته وب‌سایت انگجت، سونی به زمان عرضه بازی‌های سونی برای پلتفرم‌های موبایل و حتی نامشان اشاره‌ای نکرده است؛ بااین‌حال، مشخص شده که سونی قرار است در مدت پنج سال سه بازی محبوبش را راهی پلتفرم‌های موبایل کند.

در سال‌های گذشته، سونی تلاش کرده است برند پلی‌استیشن را با موبایل ترکیب کند که البته هیچ‌وقت موفق نبود. به‌جز تعداد کمی بازی که برای موبایل منتشر شد، سونی محصولی به نام اکسپریا پلی را هم راهی بازار کرده بود که به‌عنوان گوشی پلی‌استیشن شناخته می‌شد. از این گوشی می‌توان به‌عنوان یکی از اولین گوشی‌‌های مخصوص بازی یاد کرد که از زمان خود بسیار جلوتر بود؛ اما این گوشی از‌نظر تجاری اصلا موفق نشد.

گفتنی است سونی با انتشار بازی‌های پلی‌استیشن روی کامپیوترهای شخصی با بازخورد خوبی مواجه شد که یکی از این بازی‌ها Horizon Zero Dawn بود. درک این موضوع سخت نیست که سونی تلاش می‌کند بازی‌هایش را برای موبایل هم منتشر کند. این غول فناوری ژاپنی قصد دارد بازی‌های پلی‌استیشن را به گروه دیگری از بازیکنان هم نشان دهد تا جامعه مخاطب‌های بازی‌های پلی‌استیشن بزرگ‌تر شود. البته درآمد ناشی از فروش بازی‌های موبایل و خرید‌های درون‌برنامه‌ای را نباید نادیده گرفت.

بازی‌هایی مانند فورتنایت و پابجی و حتی Roblox ازجمله بازی‌های موفق موبایل به‌حساب می‌آیند که در بین گیمرهای موبایلی هم بسیار محبوب هستند. مسئله اصلی سونی اجرا‌کردن استراتژی مناسب برای ساخت بازی‌های موبایل است.

باید بازی‌های پلی‌استیشن را به‌خوبی با پلتفرم موبایل سازگار کرد، بدون اینکه درمقایسه‌با نسخه کنسولی ضعیف‌تر شوند. بازیکنان اگر حس کنند نسخه موبایلی فقط نسخه‌ای کم‌حجم‌‌تر‌شده از نسخه کنسولی است، احتمالا از این بازی‌ها استقبال نخواهند کرد.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده