بزرگ‌ترین نینتندو سوییچ دنیا ساخته شد

بزرگ‌ترین نینتندو سوییچ دنیا ساخته شد

نینتندو سوییچ یک کنسول‌ بازی قابل‌ حمل کوچک و دوست‌داشتنی است؛ اما یک یوتیوبر تصمیم گرفته مدل بزرگ‌تر آن را بسازد.

یک یوتیوبر به نام مایکل پیک، توانسته است نینتندو سوییچی درست کند که ۶۵۰ درصد بزرگ‌تر از مدل معمولی و قابل ‌حمل فعلی است. باید به این موضوع هم اشاره کنیم که این کنسول نینتندو سوییچ که تقریبا اندازه یک تلویزیون است، به‌خوبی کار می‌کند و قابل استفاده است.

این نینتندو سوییچ ۷۶ سانتی‌متر ارتفاع و ۱۷۷٫۸ سانتی‌متر عرض دارد و به گزارش انگجت، غیر ممکن است بتوانید دکمه‌هایی که در دو طرف صفحه‌نمایش قرار گرفته‌اند، هم‌زمان لمس کنید. وزن این کنسول به ۲۹٫۴ کیلوگرم می‌رسد.

دستگاهی که ساخته شده، در واقع یک پوسته زیبا برای یک تلویزیون 4K LED است و دکمه‌هایی دارد که با پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند و جوی‌استیک‌های آن هم به جوی‌-‌کان‌ جداگانه متصل شده‌اند. وقتی که دکمه‌های قرارگرفته روی این نینتندو سوییچ غول‌پیکر را فشار می‌دهید، دکمه‌های جوی-‌کان اصلی فعال می‌شوند.

یکی از جذابیت‌های کار این بود که پیک مجبور نشد کنترلرها را باز کند تا همه چیز کار کند و دکمه‌های مدل بزرگ‌تر را به روشی جالب به کنترلرهای اصلی سوییچ متصل کرده است. خوبی طراحی این مدل از نینتندو سوییچ این است که به‌راحتی می‌توان قطعاتی که به‌صورت سه‌بعدی پرینت شده‌اند، برداشت و به همین دلیل امکان استفاده از همه ویژگی‌های سوییچ اصلی روی این مدل بزرگ‌تر وجود دارد.

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا این یوتیوبر باید یک کنسول قابل‌ حمل را به دستگاهی به این بزرگی تبدیل کند. پیک به این موضوع اشاره کرده است که هدف او از ساخت چنین دستگاهی، این بوده که بتوان سوییچی در اختیار داشت که گم نشود! البته او در ویدئویی اعلام کرد که این ساخته خود را به بیمارستان کودکان هدیه می‌دهد. قطعا این کار موجب شادی کودکان زیادی خواهد شد.

در ادامه می‌توانید مراحل ساخت این مدل از نینتندو سوییج را ببینید.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده