مایکروسافت به‌دنبال حل مشکلات کنترلر جدید ایکس باکس

مایکروسافت به‌دنبال حل مشکلات کنترلر جدید ایکس باکس

مایکروسافت اعلام کرد از مشکلات کنترلر جدید ایکس باکس آگاه است و در‌حال‌حاضر، به‌دنبال راهی می‌گردد تا این مشکلات را برطرف کند.

به‌گزارش زومجی، اخیرا برخی از گیمرها اعلام کردند با جدیدترین نسخه از کنترلر بی‌سیم ایکس باکس (Xbox Wireless Controller) عرضه‌شده با کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس مشکلاتی تجربه کرده‌اند. طبق اعلام این افراد، بعضی از دسته‌های جدید ایکس باکس دربرابر فشار‌دادن دکمه‌ها عکس‌العمل دقیقی نشان نمی‌دهند. ظاهرا این مشکل هنگام استفاده از این دسته‌ها روی PC هم اتفاق می‌افتد.

خبر خوش این است که مایکروسافت این مشکل را تأیید کرده و گفته است از آن اطلاع دارد و در‌حال‌حاضر، به‌دنبال راهی است تا بتواند این مشکل را رفع کند. خبر بد آن است که بازه‌ی زمانی برای رفع این ایراد اعلام نشده است و معلوم نیست گیمرها باید با کنترلرهای مشکلدار چه کار کنند. بنابراین، افراد یا باید دسته‌های خریده‌شده را پس بدهند که این کار هم با دردسرهای خاص خود همراه خواهد بود یا منتظر بمانند تا مایکروسافت به این مشکل رسیدگی کند.

به‌نظر می‌رسد با پیشرفت کنترلر کنسول‌ها، مشکلات مربوط به آن‌ها نیز افزایش یافته است. کنترلرهای امروزی ساختار پیچیده‌ای دارند و طراحی و تولید آن‌ها با مشکلات زیادی همراه است. دکمه‌های متعدد، D-Pad، آنالوگ‌ها، تریگرها و موتورهای لرزاننده، از قسمت‌های متداول دسته‌های امروزی هستند که هرکدام از آن‌ها ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. از قرار معلوم، مشکل دسته‌های جدید ایکس باکس به عملکرد دکمه‌های آن مربوط می‌شود.

بازیکنی با نام کاربری SK Lee به وب‌سایت The Loadout گفته است دکمه‌ی Y دسته‌ی ایکس باکسش به‌درستی کار نمی‌کند و این موضوع هنگام بازی FIFA روی کامپیوتر برایش مشکل‌ساز شده است. طبق ادعای او، در بازی ۱۵ دقیقه‌ای بارها این مشکل برایش به‌وجود آمده و درنهایت تصمیم گرفته است از دسته‌ی دیگری برای بازی استفاده کند.

البته نمونه‌های دیگری از مشکلات مربوط به کنترلر جدید ایکس باکس هم گزارش شده‌اند. برای مثال، کانال یوتیوب TrueGamingHD ویدئویی منتشر کرده است که در آن، دسته‌ی کنسول ایکس باکس سری ایکس درحالی‌که هنوز به کنسول متصل است، واکنشی نشان نمی‌دهد و درنهایت، کاربر مجبور می‌شود کنسولش را ری‌استارت کند.

ظاهرا مشکل دسته‌های جدید مایکروسافت هرچه است، هم روی کنسول و هم روی PC بروز پیدا می‌کند. هنوز نمی‌دانیم راه‌حل مایکروسافت برای کنترلرهای مشکلدار چه خواهد بود. ممکن است تمام مشکلات با به‌روزرسانی نرم‌افزاری برطرف شود یا افراد مجبور باشند دسته‌های خود را با دسته‌های سالم تعویض کنند. نکته‌ی جالب اینکه سال گذشته هم مشکلی مشابه برای کنترلر الیت 2 به‌وجود آمده بود که به دریفت‌کردن آنالوگ، عملکرد ضعیف دکمه‌ها و... مربوط می‌شد.

البته مشکل کنترلر در کنسول‌های نسل نهم موضوع جدیدی نیست؛ چراکه چندی پیش خبر شکایت حقوق علیه سونی به‌‌دلیل مشکلات دسته پلی استیشن 5 را منتشر کردیم. حتی انتشار ویدئویی از کالبدشکافی این دسته برای پیدا‌کردن دلیل احتمالی مشکل دریفت در آن را شاهد بودیم.


منبع zoomg

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید