سایبرپانک 2077 از پلی استیشن استور حذف شد

سایبرپانک 2077 از پلی استیشن استور حذف شد

پس از حواشی اخیر حول نسخه‌ی نسل قبل سایبرپانک 2077 سونی رسما اعلام کرد این بازی را از پلی استیشن استور حذف و مبلغ کامل را به کسانی که درخواست کنند،‌ برمی‌گرداند.

مطابق جدیدترین اخبار بازی، سونی فرایند حذف بازی سایبرپانک 2077 (Cyberpunk 2077) راز از فروشگاه پلی ‌استیشن (Sony PlayStation Store) آغاز کرده است. این شرکت به کسانی که نسخه‌ی دیجیتالی بازی را تهیه‌ کرده‌اند، پیشنهاد پس دادن کامل بازی را ارائه می‌دهد.

آن‌دسته از افرادی که می‌خواهند نسخه‌ی دیجیتالی سایبرپانک 2077 را پس دهند، باید به صفحه‌‌ای مخصوص در سایت سونی مراجعه کنند، وارد حساب کاربری خود شوند و درخواست بازپرداخت پول‌شان را بدهند. سونی همچنین اعلام کرده می‌داند که برخی از کاربران در دسترسی به فرم بازپرداخت پول به مشکل خورده‌اند؛ سونی می‌گوید این افراد پس از گذر مدتی، مجددا تلاش کنند.

سایبرپانک 2077 در حال حاضر برای برخی از صاحبان کنسول پلی‌ استیشن 5، در فروشگاه پلی ‌استیشن حذف شده است؛ با جست‌وجو کردن عبارت Cyberpunk 2077 در نسخه‌ی تحت وب فروشگاه پلی استیشن نیز نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود. کلیک کردن روی لینک‌های قدیمیِ صفحه‌ی بازی در فروشگاه پلی استیشن، کاربر را به این صفحه منتقل می‌کند؛ اما اکنون صفحه‌ی سایبرپانک 2077 گزینه‌ی خرید ندارد و در آن صرفا می‌شود بازی را در فهرست علاقه‌مندی‌ها قرار داد.

سونی در بیانیه‌ی خود می‌گوید: «بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی تلاش می‌کند تا سطح بالایی از رضایت مشتری را تضمین کند و ما به تمام کاربرانی که بازی سایبرپانک 2077 را از فروشگاه پلی ‌استیشن تهیه‌ کرده‌اند و می‌خواهند آن را پس دهند، پیشنهادی مبنی‌بر پس دادن کامل بازی ارائه خواهیم داد».

بازیکنان متوجه شده‌‌اند بازی سایبرپانک 2077 که کمی بیش از یک هفته پیش عرضه شده، پر از باگ‌ است. بازی روی پلی‌ استیشن 5 به واسطه قابلیت Backward Compatibility عملکرد خوبی دارد، اما روی این کنسول قدرتمند نیز گلیچ‌های بصری و کرش‌های متعددی داشته است. وضعیت بازی روی پلی استیشن 4 بسیار بدتر است. به‌گزارش خبرگزاری یوروگیمر، سایبرپانک 2077 روی پلی استیشن 4 عملکرد فنی ضعیف و نرخ فریمی پایین دارد و بافت‌های بازی نیز با مشکلاتی جدی مواجه هستند. 

چند  روز پیش سی دی پراجکت رد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد آن‌دسته از افرادی که روی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان به مشکل خورده‌اند، می‌توانند این بازی را پس دهند. باتوجه‌به قوانین سخت‌گیرانه‌ی سونی در قبال پس گرفتن بازی‌ها، برخی از کاربران برای پس دادن نسخه دیجیتالی بازی به مشکل برخورد کرده بودند. از طرفی به‌خاطر قوانین انعطاف‌پذیر مایکروسافت در قبال پس دادن بازی‌ها، صاحبان ایکس باکس وان شانس بهتری برای پس دادن بازی داشته‌اند. 

سی‌دی پراجکت رد با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت خود به‌نوعی تصمیم سونی را علنی کرد. در این بیانیه آمده است: «این تصمیم [سونی] به‌دنبال مذاکره ما با بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در راستای به وجود آمدن امکانی به‌منظور پس دادن کامل بازی برای آن‌دسته از کاربرانی که بازی را از فروشگاه پلی استیشن خریداری کرده‌اند و در حال حاضر می‌خواهند آن را پس دهند، گرفته شده است. نسخه‌هایی از بازی که توسط گیمرها خریداری شده‌اند، همچنان در دسترس‌شان باقی خواهد ماند. بازیکنان همچنان می‌توانند بازی را از خرده‌فروشی‌ها تهیه کنند یا آن را از فروشگاه‌های آنلاین بخرند. تمام نسخه‌های بازی، چه فیزیکی و چه دیجیتالی کماکان از سوی سی دی پراجکت رد پشتیبانی می‌شوند و به‌روزرسانی دریافت می‌کنند».

اینکه سونی چه زمانی سایبرپانک 2077 را به فروشگاه پلی استیشن بازمی‌گرداند، معلوم نیست. این شرکت در بیانیه خود اعلام کرده که نسخه دیجیتالی بازی «تا اطلاع ثانوی» در دسترس نخواهد بود. اینکه آیا مایکروسافت نیز بازی را از فروشگاه دیجیتالی خود حذف می‌کند یا پیشنهاد پس دادن کامل آن را ارائه می‌کند، فعلا سؤالی بی‌پاسخ است. مایکروسافت از ابراز نظر مستقیم در این زمینه نیز خودداری کرد.

سی دی پراجکت رد برای بهبود وضعیت بازی سایبرپانک 2077 یک به‌روزرسانی ویژه برای بازی منتشر کرده است. سی‌دی پراجکت در بیانیه ۱۳ دسامبر (۲۳ آذر) خود نیز اعلام کرده بود به‌روزرسانی جدید بازی تا هفت روز آینده منتشر خواهد شد.

به‌روزرسانی‌ها و پچ‌های بزرگ‌تر بازی نیز برای انتشار در ژانویه و فوریه (دی تا اسفند) در نظر گرفته شده‌اند. سی‌دی پراجکت در بیانیه‌ی خود گفته بود: «این [پچ‌ها] درمجموع باید بسیاری از مشکلات اساسی‌ کاربران کنسول‌های نسل قبل را را حل کنند».

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع زومجی
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده