۴۰۰ بازی برای گوگل استادیا در حال ساخت قرار دارند

۴۰۰ بازی برای گوگل استادیا در حال ساخت قرار دارند

گوگل تا سه سال آینده ۴۰۰ بازی جدید برای سرویس استادیا عرضه خواهد کرد.

در‌حال‌حاضر، ۲۰۰ شرکت بازی‌ساز در حال ساخت ۴۰۰ بازی برای سرویس گوگل استادیا هستند. جک باسر، از گوگل استادیا، در گفت‌وگو با وب‌سایت MobileSyrup به این موضوع اشاره کرد که این بازی‌ها در سال‌های آینده برای استادیا عرضه می‌شوند. باسر افزود بسیاری از بازی‌ها در سال ۲۰۲۱ راهی بازار نمی‌شوند و برخی از آن‌ها در سال ۲۰۲۲ یا حتی ۲۰۲۱ عرضه می‌شوند. به‌گفته‌ی وی، گوگل وقتی به عرضه این بازی‌ها نزدیک شود، اطلاعات جدیدی از آن‌ها منتشر می‌کند.

تقریبا یک سال پیش استادیا کار خود را شروع کرده است. قبل از عرضه‌ی این سرویس، گوگل اعلام کرد که آن ویژگی‌های منحصربه‌فردی خواهند داشت؛ ازجمله اجرای 4K بازی‌ها به‌صورت نیتیو و امکانات ویژه برای استریم کردن و مجموعه‌ای زیاد از بازی‌ها. بااین‌حال، بسیاری از این ایده‌ها تا چند ماه پیش عملی نشدند و برخی از آن‌ها هنوزهم عملی نشده‌اند.

سال گذشته، گوگل درحدود ۱۰۰ بازی جدید روی استادیا قرار داد. اگر بخواهیم استادیا را با سرویسی مانند ایکس کلاد مایکروسافت مقایسه کنیم، استادیا بازی‌های بزرگ کمتری داشت. باوجوداین، روی سرویس استادیا هم بازی‌هایی مانند Doom Eternal ،Borderlands 3 ،Hotline Miami و Cyberpunk 2077 دیده می‌شود.

در‌حال‌حاضر، گوگل دو استودیو بازی‌سازی هم دارد: یکی در شهر مونترال کانادا و دیگری در شهر لس‌آنجلس. ناگفته نماند گوگل برای ساخت یک بازی انحصاری قراردادی هم با استودیو بازی‌سازی Harmonix منعقد کرده است. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که افراد سرشناسی مانند فیل هریسون یکی از اعضای استادیا است. هریسون زمانی در سونی کار می‌کرد. همچنین جید ریموند، سازنده‌ی مجموعه‌ی Assassin’s Creed، مسئول بخش بازی‌سازی استادیا است. در سال ۲۰۱۹ نیز، گوگل استودیو Typhoon را خرید که قبلا بازی‌هایی مانند Journey to the Savage Planet را ساخته بود.

جک باسر بر این باور است که گوگل هنوز قدرت نهایی سرویس استریم بازی استادیا را نشان نداده است. به‌گفته‌ی او، گوگل این سرویس را رها نکرده و حتی برنامه‌ریزی کرده که افراد بیشتری با استادیا بازی کنند. برای مثال، کاربران پرمیوم یوتیوب تا پایان سال ۲۰۲۰ به‌‌رایگان از نسخه‌ی پرمیوم استادیا استفاده می‌کنند.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده