سونی ابعاد فیزیکی پلی استیشن 5 را اعلام کرد

سونی ابعاد فیزیکی پلی استیشن 5 را اعلام کرد

با مشخص‌شدن ابعاد فیزیکی پلی استیشن ۵ می‌توان گفت که کنسول نسل نهمی سونی بزرگ‌ترین ابعاد را در سری کنسول‌های پلی استیشن دارد.

مدت زمان بسیار کمی به عرضه کنسول‌های نسل نهمی به بازار باقی مانده است و هرچه می‌گذرد اخبار پیرامون پلی استیشن 5 و دو مدل ایکس باکس سری اس و سری ایکس داغ‌تر و جذاب‌تر می‌شوند. در آخرین گزارش‌ها سونی رسما تأیید کرد که پلی استیشن ۵ از چه ابعادی برخوردار است.

آنچه اطلاعات منتشرشده نشان می‌دهند، پلی استیشن ۵ بزرگ‌ترین کنسول بازی در سری پلی استیشن محسوب می‌شود. درواقع آنچه جدیدترین اخبار بازی بیان می‌کنند به این معنی است که نسخه‌ی دیسک‌خور کنسول پلی استیشن ۵ سونی فقط بزرگ‌ترین پلی‌استیشن تاریخ نیست؛ بلکه احتمالا بزرگ‌ترین کنسول خانگی دنیای بازی‌های ویدیویی تا امروز به حساب می‌آید. طول پلی‌استیشن ۵ دقیقا ۳۹۰ میلی‌متر، عرض آن ۲۶۰ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۰۴ میلی‌متر است. اگر می‌خواهید این عدد را با ابعاد یکی از کنسول‌های نسل پیشین مقایسه کنید، باید بدانید که طول پلی ‌استیشن ۴ پرو ۲۹۵ میلی‌متر، عرض آن ۳۲۷ میلی‌متر و ارتفاع آن به ۵۵ میلی‌متر می‌رسد.

پلی استیشن 5 نسخه دیجیتالی

در این بین نباید فراموش کرد که تنها تفاوت اندازه‌ای پلی ‌استیشن 5 دیجیتالی با نسخه‌ی دیسک‌خور آن است که عرضی ۲۴۸ میلی‌متری دارد؛ ۱۲ میلی‌متر کمتر از عرض ۲۶۰ میلی‌متری نسخه‌ی استاندارد که از امکان اجرای نسخه‌های فیزیکی فیلم‌ها و بازی‌ها برخوردار است.

سونی وزن کنسول‌های نسل ۹ خود را هم اعلام کرده است. درنتیجه ما می‌دانیم که پلی‌استیشن ۵ استاندارد (دیسک‌خور) و دیجیتالی به ترتیب ۴.۵ و ۳.۹ کیلوگرم وزن دارند.

منبع zoomg

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید