بازی‌های ایکس باکس سری اس نسبت به نسخه‌ سری ایکس ۳۰ درصد حجم کمتری دارند

بازی‌های ایکس باکس سری اس نسبت به نسخه‌ سری ایکس ۳۰ درصد حجم کمتری دارند

طبق گفته‌های یکی از مقام‌های ارشد تیم ایکس باکس، بازی‌های ایکس باکس سری اس باتوجه‌به برخورداری از رزولوشن 1440p حجم کمتری نسبت به نسخه‌ی درنظر گرفته‌شده برای سری ایکس دارند.

تقریبا در حال نزدیک شدن به زمان عرضه رسمی کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت هستیم؛ کنسول‌هایی که برای طیف گسترده‌ای از گیمرها آماده شده‌اند. در این بین، سونی نیز خود را برای ارائه پلی استیشن 5 به بازار آماده می‌کند. مایکروسافت و سونی به‌عنوان دو رقیب و بازیگران اصلی نسل بعدی کنسول‌های خانگی، در تلاش هستند با ارائه بازی‌ها و سرویس‌های جذاب درکنار سخت‌افزاری توانمند، بخت خود را برای پیروزی در نسل آینده افزایش دهند.

چندی پیش، مایکروسافت، دومین عضو خانواده کنسول‌های آینده خود را به طرفداران معرفی کرد. ایکس ‌باکس سری اس نام عضو کوچک‌تر و البته با سخت‌افزاری تضعیف‌شده از این خانواده به‌حساب می‌آید که همراه‌با برچسب قیمتی ۲۹۹ دلاری خود، چالش سختی را برای سونی و پلی‌ استیشن ۵ ایجاد کرده است.

پس از اینکه مشخص شد ایکس ‌باکس سری اس بازی‌ها را را روی رزولوشن 1440P اجرا می‌کند، نظرات مخالف و موافق بسیاری توسط سازندگان در مورد این کنسول بازی منتشر شد. حال در جدیدترین اخبار بازی، جیسون رونالد، مدیر برنامه‌ریزی تیم ایکس‌باکس، اعلام کرد این تفاوت سخت‌افزاری با ایکس ‌باکس سری ایکس احتمالا باعث کاهش حدودا سی درصدی حجم بازی‌های آن خواهد شد؛ البته باید در نظر داشت که کاهش حجم نسخه‌های مختلف بازی می‌تواند در هر عنوان متفاوت باشد.

مدیر بخش ایکس باکس در مصاحبه خود تأکید کرد که نحوه کاهش حجم بازی‌ها روی ایکس‌باکس سری اس کاملا برعهده تیم توسعه بازی است؛ به‌همین دلیل نیز در‌حال‌حاضر نمی‌توان با اطمینان اعلام کرد که تک‌تک آثار نسل نهم روی این کنسول با کاهش حجم دردسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت یا خیر. رونالد در این زمینه توضیح می‌دهد:

باتوجه‌به اینکه بازی‌ها قرار است روی رزولوشن 1440P و با نرخ ۶۰ فریم برثانیه اجرا شوند، انتظار ما این است که تیم سازنده بالاترین سطح تنظیمات خود را برای این کنسول اعمال نمی‌کند؛ همین امر نیز باعث می‌شود حجم بازی‌ها نسبت به ایکس ‌باکس سری ایکس کاهش پیدا کنند. درنهایت کنترل و مدیریت کاهش حجم نسخه‌های مختلف عناوین برعهده تیم توسعه‌دهنده است. ما این امکان را برای آن‌ها فراهم کرده‌ایم تا تصمیم بگیرند بازی خود را روی هر کنسول با چه تنظیماتی عرضه کنند.

باید توجه داشته باشید که فضای دردسترس در ایکس‌باکس سری اس تنها ۵۱۲ گیگابایت است که در مقایسه با سری ایکس، فضای به‌مراتب کمتری را دراختیار کاربران خود قرار می‌دهد. شاید همین قضیه نیز باعث شود بازی‌سازان از صحبت‌های رونالد پیروی کنند. نظر شما کاربران زومیت چیست؟

منبع zoomg

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید