انویدیا قابلیت فیلتر بازی Freestyle را برای GeForce Now عرضه کرد

انویدیا قابلیت فیلتر بازی Freestyle را برای GeForce Now عرضه کرد

انویدیا قابلیت فیلترکردن زنده‌ی تصویر بازی را در نسخه‌ی جدید نرم‌افزارش ارائه کرد که جلوه‌‌های گرافیکی جذابی را به‌همراه دارد.

نرم‌افزار انویدیا GeForce Experience قابلیت‌های منحصربه‌فرد متعددی دارد. یکی از قابلیت‌های جذاب‌ به‌نام Freestyle شناخته می‌شود که طرفداران زیادی هم دارد. این قابلیت به کاربر امکان می‌دهد فیلترهای ثانویه را به‌طور زنده به بازی خود اضافه کند. از فیلترهای موجود می‌توان به تغییر در طیف رنگ تصویر، اضافه‌کردن جلوه‌های سینمایی و... اشاره کرد؛ البته بازیِ در حال انجام باید از قابلیت فیلترها پشتیبانی کند.

شاید Freestyle پرکاربردترین قابلیت نرم‌افزار GeForce Experience نباشد؛ اما جذابیت‌های کاربری متنوعی دارد؛ البته برخی از کاربران استفاده‌های کاربردی و مفیدی از فیلترها می‌کنند. به‌عنوان مثال، با استفاده از فیلترهای موجود می‌توان نور آبی بازی را کاهش داد یا با تغییر شدت شارپ‌بودن تصاویر، تجربه‌ی بهتری از بازی فراهم کرد. برخی بررسی‌ها نشان می‌دهند تغییرات مذکور تأثیر زیادی بر بهبود تجربه‌ی بازی می‌گذارند.

طبق اخبار جدید، قابلیت Freestyle برای پلتفرم جی‌فورس ناو هم عرضه شده است؛ درنتیجه، فاصله‌ی تجربه‌ی کاربری بین سرویس بازی ابری و بازی در دستگاه‌های شخصی بیش‌ازپیش کم می‌شود. ناگفته نماند اضافه‌شدن قابلیت مذکور ضعف‌هایی نیز به‌همراه دارد و مانند هر قابلیت پردازشی دیگر، Freestyle نیز فشار بر پردازنده‌ها را افزایش می‌دهد و بهره‌وری بازی طی آن کاهش پیدا می‌کند.

اکثر کاربران کاهش سرعت و عملکرد پس از فعال‌کردن فیلترها را متوجه نمی‌شوند و کاربرانی که در دسته‌ی گیمرهای حرفه‌ای سیستم ابری قرار می‌گیرند، قطعا متوجه کاهش سرعت و بازدهی می‌شوند. درحال‌حاضر، آن‌ها هم از ناقص‌بودن فناوری استریم بازی گِله می‌کنند که موجب کاهش نرخ فریم بازی‌ها می‌شود.

قابلیت Freestyle تغییر چندانی در تجربه‌ی کاربری گیمرها ایجاد نمی‌کند؛ اما انویدیا امیدوار است با اضافه‌کردن آن به سرویس ابری، کاربران بیشتری به استفاده از سرویس ترغیب شوند. دراین‌میان، شاید برخی کاربران علاقه داشته باشند حتی تاریک‌ترین و خاص‌ترین بازی‌ها را با ظاهری شبیه به جلوه‌های انیمیشنی تجربه کنند که استفاده از Freestyle را برای آن‌ها جذاب می‌کند. هرچند نتیجه‌ی نهایی آن‌چنان خاص و متفاوت نیست، طرفداران مخصوص خود را دارد.

سرویس جی‌فورس ناو هنوز به‌رایگان در دوره‌ی زمانی محدود یک‌ساعته دردسترس کاربران قرار دارد. البته همین دوره‌ی کوتاه نیز برای آزمایش قابلیت‌های جدید و تصمیم احتمالی به خرید اشتراک، کافی به‌نظر می‌رسد و اشتراک نیز با قیمت پنج دلار در ماه برای سال اول فروخته می‌شود.

منبع techspot

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید