کنسول سگا گیم گیر مایکرو رونمایی شد

کنسول سگا گیم گیر مایکرو رونمایی شد

گیم گیر مایکرو، کنسول دستی جدید سگا، اندازه‌ای کوچک دارد که به‌مناسب ۶۰ سالگی این شرکت با قیمت حدودا ۴۶ دلار معرفی شده است.

در سال‌های گذشته، عرضه‌ی مدل‌های جدید و کوچک از کنسول‌های کلاسیک شرکت‌هایی مثل نینتندو و سگا و سونی بوده‌ایم و ظاهرا این روند قرار است فعلا ادامه‌دار باشد. در همین زمینه، به‌تازگی نوبت به نمونه‌ی جمع‌وجور یکی از کنسول‌های دستی سگا رسیده است. گیم گیر مایکرو (Game Gear Micro) کنسول جدید سگا به‌حساب می‌آید که قرار است به‌مناسبت ۳۰ سالگی عرضه‌ی مدل اصلی‌اش وارد بازار شود.

Game Gear Micro

گیم گیر کنسول دستی هشت‌بیتی جالبی بود که سگا آن ‌را در سال ۱۹۹۰ و پس از مشاهده‌ی موفقیت حیرت‌انگیز نینتندو با گیم بوی (Game Boy) عرضه کرد. البته سگا موفقیت زیادی با این کنسول به‌دست نیاورد و درمقابل فروش ۱۱۸ میلیون واحدی خانواده‌ی گیم‌بوی، کنسول گیم گیر فقط کمی بیش از ۱۰ میلیون واحد فروخت. سگا پس از آن هم بازار کنسول‌های دستی را رها نکرد و به‌سراغ جنسیس نومد (Genesis Nomad) رفت که این‌بار فروش محصول پیشرفته‌ی این شرکت حتی به یک‌میلیون واحد هم نرسید.

اکنون پس از گذشت چند دهه، به‌مناسبت جشن تولد ۶۰ سالگی سگا، شاهد معرفی مدل جدیدی از گیم گیر هستیم که ابعاد بسیار کوچکی دارد. کنسول گیمر گیر مایکرو در چهار رنگ زرد، قرمز، آبی و مشکی ۶ اکتبر ۲۰۲۰ (۱۵ مهر ۱۳۹۹) وارد بازار ژاپن خواهد شد. قیمت کنسول بازی جدید سگا ۴،۹۸۰ ین (حدودا ۴۶ دلار) اعلام شده است. هر رنگ از کنسول، بازی‌های مخصوص خود را دارد که درمیان آن‌ها آثار معروفی مثل سونیک (Sonic the Hedghog) هم به‌چشم می‌خورند. 

در جدول زیر، فهرست بازی‌های کنسول جدید سگا را مشاهده می‌کنید:

فهرست بازی‌های کنسول سگا گیم گیر مایکرو
مدل مشکی‌رنگSonic the Hedgehog و Puyo Puyo 2 و Outrun و Royal Stone
مدل آبی‌رنگBaku Baku Animal: Sekai Shiikugakari Senshuken و Gunstar Heroes و Sonic & Tails و Sylvan Tale
مدل زردرنگNazo Puyo: Arle no Roux ،Shining Force ،Shining Force II و Shining Force: Final Conflict
مدل قرمزرنگ Columns ،The G.G. Shinobi ،Megami Tensei Gaiden: Last Bible و Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special

هنوز مشخص نیست گیم گیر مایکرو در خارج از بازار ژاپن هم عرضه خواهد شد یا خیر. این کنسول با دو عدد باتری نیم‌قلمی (AAA) کار می‌کند و البته می‌توان آن ‌را با کمک درگاه USB شارژ کرد. همچنین، علاقه‌‌مندان به تهیه‌ی کنسول مذکور می‌توانند با خرید وسیله‌ی جانبی Big Window Micro و بزرگ‌شدن تصاویر کنسول‌، از تجربه‌ی راحت‌تر بازی با گیم گیر مایکرو لذت ببرند.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

منبع زومجی

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید