تداوم سیاست‌های اینتل برای مبارزه با تبعیض جنسیتی در حوزه بازی‌های ویدیویی

شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۴
مطالعه 2 دقیقه
کمپانی اینتل سال گذشته با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری برای مبارزه با آزار و اذیت‌ کاربران بازی‌های آنلاین، حسابی خبرساز شد و گام بلندی برای جلوگیری از تبعیض جنسیتی در حوزه بازی‌های ویدیویی برداشت. امسال نیز اینتل در جریان نمایشگاه CES 2016، نشان داد که به سیاست‌های خود در این زمینه با قدرت ادامه خواهد داد. با زومیت همراه باشید.

GamerGate نام جریانی است که مربوط به تبعیض جنسیتی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای و اذیت و آزار گیمرها‌ی مؤنث می‌شود که سال گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد. اینتل با اعلام سرمایه‌گذاری خود در این راستا، قدم بزرگی در این راه برداشت و بعد از گذشت یک سال عملکرد خود را به حاضران در نمایشگاه CES 2016 توضیح داد.

به نقل از زومجی، برایان کرانیچ، مدیر عامل اینتل در انتهای کنفرانس خبری این شرکت اعلام کرد ۴۳ درصد از استخدام‌های جدید اینتل را خانم‌ها و اقلیت‌ها تشکیل می‌دهند. گذشته‌ از این، امنیت شغلی این کارمندان به اندازه‌ی کارمندان قبلی این شرکت و همه‌ی کسانی است که جزئی از اقلیت‌ها به حساب نمی‌آیند. کرانیچ از این حرکت به عنوان «یک پیشرفت بسیار قابل توجه» در طول یک سال گذشته یاد می‌کند. او همچنین اعلام کرد اینتل سالی دوبار، گزارش کاملی از آمارهای این‌چنینی منتشر می‌کند. اولین نسخه از گزارش‌های تنوع کارمندان و حمایت از آن‌ها روز سوم فوریه (۱۴ بهمن) منتشر می‌شود.

مدیر عامل اینتل مبارزه با GamerGate را یک قدم جلوتر هم می‌برد. وی می‌گوید:

اینتل برای رسیدن به اهداف خود، با شرکت Vox Media (که وب‌سایت‌های The Verge و Polygon زیرمجموعه آن‌ هستند)، وبسایت خبری Recode و یک شرکت خیریه قرارداد بسته تا به شکلی همه‌جانبه مبارزه برای جلوگیری از آزار و اذیت اینترنتی را آغاز کند. امیدواریم این حرکت منجر به پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌ای شود که مشکل بسیار از کاربران در سراسر دنیا است.

مطالب مشابه

نظرات