زومجی: فهرست ۱۰۰ کشور سودآور صنعت بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۵؛ ایران با ۱۹۴ میلیون دلار در جایگاه ۳۶ام

زومجی: فهرست ۱۰۰ کشور سودآور صنعت بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۵؛ ایران با ۱۹۴ میلیون دلار در جایگاه ۳۶ام

گروه Newzoo که وظیفه آمارگیری و گزارش از کسب‌و‌کار جهانی را دارد، در تازه‌ترین گزارش خود لیست ۱۰۰ کشور دنیا در کسب سود از بازی‌های ویدیویی را اعلام کرده است. این‌بار چین توانسته با اختلافی ناچیز، بالاتر از آمریکا در صدر جدول قرار بگیرد و ایران هم سومین کشور منطقه خاورمیانه از نظر سودآوری مشخص شده است.

چند سالی است که بازی‌های ویدیویی؛ گوی رقابت در بازار پرسود سرگرمی را از هالیوود ربوده است. یکی از سوال‌هایی که همیشه در بازار کسب و کار بازی‌های ویدیویی مطرح بوده، نحوه جای‌گیری کشورها در جدول کسب سود از این بازار پر زرق و برق است. موسسه آمارگیری Newzoo در تازه‌ترین گزارش خود، اقدام به رده‌بندی ۱۰۰ کشور دنیا از نظر میزان کسب سود سالانه از بازی‌های ویدیویی کرده است. این وب‌سایت در توضیحات مربوط به این گزارش آورده است: این گزارش پیش‌بینی درآمد ۱۰۰ کشور دنیا در کسب درآمد جهانی از بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۵ است. این گزارش بر اساس تحقیقات از مشتریان، آمار نقل و انتقال پول، گزارش‌های فصلی کمپانی‌های بازی‌سازی و پرسشنامه‌های جامع جمع‌آوری شده و ترکیبی از اعداد و ارقام حقیقی و تخمینی است. میزان ارقام ارائه شده بر اساس سود کسب شده توسط کمپانی‌های بازی‌سازی از مشتریان بوده و شامل فروش سخت‌افزار، مالیات، سرویس‌های تجاری-تجاری و شرط‌بندی‌های آنلاین نمی‌شود. اما در ادامه نگاهی جامع به این لیست و ارقام ارائه شده در آن خواهیم پرداخت:

برای مشاهده کامل مطلب فهرست ۱۰۰ کشور سودآور صنعت بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۵؛ چین در مقام اول به زومجی مراجعه کنید.

نوید برهانی

اگر به اخبار بازی و سرگرمی علاقه‌ دارید، به زومجی سر بزنید. شما همچنین می‌توانید آخرین رخدادهای زومجی را از صفحه‌ی  اینستاگرام زومجی دنبال کنید. با کانال رسمی زومجی در تلگرام هم می‌توانید هر جا و هر لحظه از داغ‌ترین مطالب زومجی مطلع شوید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید