هکرها بسته نرم‌افزاری مخصوص توسعه‌دهندگان ایکس‌باکس وان را فاش کردند

هکرها بسته نرم‌افزاری مخصوص توسعه‌دهندگان ایکس‌باکس وان را فاش کردند

هفته‌ای که گذشت بدترین روزها برای بازی‌های رایانه‌ای سال ۲۰۱۴ رقم خورد. روزهایی که حملات بی‌امان هکرها به شبکه پلی‌استیشن و ایکس‌باکس لایو، دسترسی بسیاری از بازیکنان به این شبکه‌ها را با مشکل مواجه کرد. حالا پس از آرام شدن اوضاع و برگشتن این شبکه‌ها به حالت معمول، خبری دیگر از هکرها به گوش می‌رسد.

به نقل از زومجی، این گروه از هکرها که خود را با نام H4LT معرفی کرده‌اند در صفحه توییتر خود با انتشار یک عکس اعلام کردند نرم‌افزار مخصوص توسعه‌دهندگان ایکس ‌باکس یا به اختصار SDK را پیدا کرده و آن‌ را منتشر کرده‌اند. مایکروسافت این بسته را دراختیار توسعه‌دهندگان بازی‌های تحت ایکس ‌باکس وان قرار داده تا به سخت‌افزار کنسول دسترسی داشته و از تمام توان ایکس‌باکس در محصولات خود بهره ببرند.

البته انتشار بسته نرم‌افزاری مخصوص توسعه‌دهندگان به این معنا نیست که هر کسی با داشتن دانش برنا‌‌مه‌نویسی و آشنایی با معماری ایکس‌باکس وان می‌تواند اقدام  به ساخت بازی و برنامه برای این کنسول کند، زیرا با وجود توزیع عمومی این بسته نرم‌افزاری به دست هکرها، برای انتشار هر محصولی روی این کنسول، فرد یا شرکت سازنده باید مجوز انتشار را از مایکروسافت اخذ کند، اما انتظار می‌رود با انتشار عمومی این بسته نرم‌افزاری، در آینده شاهد برنامه‌ها و بازی‌های ساخته شده توسط توسعه‌دهندگان خانگی باشیم.

XBOX One SDK Image

این گروه همچنین اعلام کرده که هنوز هیچ حفره امنیتی در این بسته نرم‌افزاری وجود ندارد اما می‌توان منتظر ماند تا افرادی که با ویندوز 8 آشنایی دارند، کند و کاو بیشتری در این بسته نرم‌افزاری و فایل‌های موجود در آن داشته باشند. این گروه در ادامه، علت انتشار عمومی این بسته نرم‌افزاری را استفاده جامعه مرتبط با بازی‌های رایانه‌ای به منظور امور تحقیقاتی و افزایش خلاقیت در تولید محتوا،‌ عنوان کرده است.

به‌نظر شما آیا انتشار عمومی این بسته نر‌‌م‌افزاری و استفاده سایر هکرها می‌تواند آغازی برای هک ایکس‌باکس وان باشد؟

اگر به رویدادهای مرتبط با بازی علاقمند هستید به زومجی سر بزنید.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده