بازی Star Citizen موفق‌ترین پروژه‌ی تاریخ کیک‌استارتر، ۶۷ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

بازی Star Citizen موفق‌ترین پروژه‌ی تاریخ کیک‌استارتر، ۶۷ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

کمپین جمع‌آوری بودجه برای بازی Star Citizen همچنان در حال افزایش موجودی است. اوایل این ماه ۶۶ میلیون دلار بودجه برای ساخت این بازی جمع شد و اکنون این رقم در حال نزدیک شدن به  ۶۸ میلیون دلار است. 

تاکنون ۶۷.۸ میلیون دلار برای این بازی بودجه جمع‌آوری شده است و انتظار می‌رود که تا پایان سال ۲۰۱۴، این رقم به ۶۸ میلیون دلار برسد. بیش از ۶۹۴ هزار نفر از سال ۲۰۱۲ میلادی و قبل از راه‌اندازی سایت اصلی بازی، از طریق وب‌سایت کیک‌استارتر مبلغ مورد نظر خود را برای جمع‌آوری بودجه‌ی ساخت بازی واریز کردند. از بازی Star Citizen به عنوان موفق‌ترین پروژه‌ی کیک‌استارتر از نظر جمع‌آوری بودجه یاد می‌شود.

طبق صحبت‌های Chris Roberts، موسس استودیو سازنده‌ی این بازی و کارگردان و طراح اصلی آن، جمع‌آوری بودجه برای Star Citizen هنوز جای پیشرفت دارد. او پیش از این گفته بود که پیش‌بینی می‌کند یک روزی این کمپین به رقم ۱۰۰ میلیون دلار دست خواهد یافت. بازی Star Citizen در سال ۲۰۱۶ به صورت انحصاری برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

پروژه‌ی StarCitizen، یک بازی در سبک شبیه‌ساز فضا و تجارت و جنگ بین ستاره‌ای است که توسط Chris Roberts، بازی‌ساز نام‌ آشنای صنعت بازی‌های ویدیویی هدایت می‌شود. وی سابقه‌ی ساخت بازی‌های این سبک مانند Freelancer و Starlancer در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ را در کارنامه‌ی خود دارد. وی پس از سال‌ها سکوت، پروژه‌ی Star Citizen را در کیک‌استارتر راه‌اندازی کرد که با استقبال شدید سرمایه‌گذاران و کمک‌های مالی بی‌شمار روبه رو شد. Star Citizen با موتور گرافیکی Cry Engine ساخته می‌شود و طبق گفته‌ی سازندگان، قرار است از تمام قدرت گرافیکی این موتور استفاده شود.

اگر به رویدادهای مرتبط با بازی علاقمند هستید به زومجی سر بزنید.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده