سونی قصد دارد حداقل ۵ بازی پلی استیشن را به اندروید و iOS بیاورد

جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
سونی اعلام کرده است که قصد دارد ۵ بازی محبوب پلی اسیشن را روانه سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS کند.
تبلیغات

طبق گزارش وال‌استریت ژورنال، سونی رسما اعلام کرده که قصد دارد تعدادی از بازی‌های محبوب پلی ‌استیشن را تا پایان سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۸ به سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS بیاورد.

در ادامه گزارش آمده است که یکی از کمپانی‌های تابع سونی به‌نام ForwardWorks وظیفه ساخت این بازی‌ها را بر عهده گرفته و قصد دارد پنج یا شش بازی پلی‌استیشن را برای دو سیستم‌عامل محبوب موبایل عرضه کند. در گزارش تنها به این نکته اشاره شده که این عناوین تا قبل از ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه خواهند شد اما به این موضوع که اولین عنوان در چه تاریخی عرضه می‌شود اشاره‌ای نشده است.

نشریه وال‌استریت ژورنال به این موضوع اشاره کرده که سود حاصله از بازی‌های موبایل نسبت به بازی‌های کنسول خانگی در ژاپن بیشتر بوده و تصمیم گرفته شده توسط سونی منطقی به‌نظر می‌رسد.

تمام این عناوین ابتدا در ژاپن عرضه شده و سپس راهی دیگر بازارهای آسیا خواهند شد. اگرچه هنوز به عرضه شدن این بازی‌ها در اروپا و آمریکا اشاره‌ای نشده است. اوایل امسال گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه برای اولین‌بار در تاریخ آمریکا بازی‌های موبایل نسبت به کنسول‌های خانگی و همچنین کامپیوترهای شخصی توانسته‌اند سود بیشتری برای سازندگان به‌همراه داشته باشند.

سونی نیز یکی از قطب‌های ساخت بازی و کنسول‌های خانگی بوده و نقش مهمی را در صنعت بازی‌سازی ایفا می‌کند و وارد شدن این کمپانی به ساخت بازی‌های موبایل آن هم به‌صورت جدی دور از ذهن نبود. متاسفانه هنوز مشخص نشده است که سونی قصد دارد کدامیک از عناوین خود را برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS عرضه کند اما انتظار می‌رود عناوینی مانند The Last Guardian ، IQ: Intelligent Qube و Hot Shots Golf راهی تلفن‌های هوشمند کاربران شوند.

در طرف دیگر، نینتندو، بزرگ‌ترین رقیب سونی، چندین عنوان را برای گوشی‌های هوشمند معرفی کرده و انتظار می‌رود حضور این کمپانی در عرصه ساخت بازی‌های گوشی پررنگ‌تر شود. با این حساب قرار است شاهد یک رقابت کلاسیک دیگر میان سونی و نینتندو باشیم.

ورود سونی به بازار بازی‌های تلفن هوشمند قطعا برای کاربران نیز امیدوارکننده خواهد بود زیرا همان‌طور که سونی بارها در دنیای کنسول‌ بازی اثبات کرده است می‌تواند با عرضه عناوین شاخص کیفیت بازی‌های موبایل را نیز بالاتر ببرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات