PS4 در پی شکستن رکورد سود حاصل از فروش PS2 است

PS4 در پی شکستن رکورد سود حاصل از فروش PS2 است

اگر سونی بخواهد تا ضررهای سنگین ماه‌های اخیر خود را جبران نماید، باید به دنبال سودآوری هر چه بیشتر از محصولات پرفروشی مانند PlayStation 4 باشد. طبق گزارش اخیر سونی، PS4 و محصولات خانواده Xperia در حال حاضر پتانسیل بازگرداندن سونی به سود کلی را دارند. لطفا با زومیت همراه باشید.

خبر خوش برای سونی و علاقه‌مندانش این است که این کنسول بازی در حال حاضر انتظارات را برآورده ساخته است و نه تنها سرمایه‌گذاری سونی در بخش سخت‌افزار را جبران نموده، بلکه حالا قصد دارد تا رکورد سود حاصل از فروش محصول پرفروغ سونی یعنی PS2 را نیز بشکند. Kaz Hirai مدیر عامل سونی که در جریان نشست استراتژی شرکت سخن می‌گفت، در مورد PS4 افزود:

PS4 درحال حاضر از نظر سخت‌افزاری در مرحله سودآوری قرار دارد و چارچوب تجاری بسیار متفاوتی را با پلتفرم‌های قبلی ایجاد کرده است.

شکی نیست که منظور Kaz Hirai از پلت‌فرم‌های قبلی، PS3 است؛ حدود 3 سال طول کشید تا PS3 به سوددهی برسد و این ضعف PS3 بزرگترین موفقیت‌های سونی در عرصه بازی را که توسط PS2 ایجاد شده بود، تحت‌تأثیر قرار داد.

این سخنان مدیر عامل سونی چندان هم ما را متعجب نمی‌کند؛ چرا که گزارش درآمدهای سالیانه این شرکت که اخیراً منتشر شد نیز گواه این ادعا بود. طبق این گزارش فروش مرتبط با صنعت بازی، به لطف حضور پلی استیشن ۴، رشد 53 درصدی داشته است. تقریباً نیمی از 7 میلیون دارنده PS4 در سرویس PlayStation Plus ثبت‌نام کرده‌اند. البته تمام موارد ذکر شده کمکی به بهبود وضعیت مالی وخیم سونی در کوتاه مدت نمی‌کنند و همچنان سال 2014 نیز سالی توأم با زیان برای سونی پیش‌بینی می‌شود.

به نظر شما سونی می‌بایست در کدام حوزه‌های فناوری بیشتر سرمایه‌گذاری کند؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید