تماشا کنید: پیتزای چاپ شده توسط چاپگرهای سه بعدی

تماشا کنید: پیتزای چاپ شده توسط چاپگرهای سه بعدی

اگر فیلم Gravity را دیده باشید حتما متوجه شده اید که خارج از جو وضعیت بسیار وخیم است. ماموریت‌های پیاپی که هر کدام برای خود به تنهایی طاقت فرسا هستند، خطرات پیش بینی نشده‌ای که هر آن ممکن است اتفاق بیافتند و بسیاری حوادث دیگر. به اینها خواب نه چندان راحت و غذای نه چندان لذیذ را اضافه کنید. شرکت Anjan پاسخی برای این مشکل یافته است. چاپ غذای گرم و تازه توسط چاپگرهای سه بعدی!

این شرکت که سال پیش کمک هزینه‌ی 125000 دلاری ناسا را برده بود نهایتا توانست با ساخت یک نمونه‌ی اولیه از چاپگر غذای خود این رویای دیرینه را به حقیقت برساند. همانطور که در ویدیو می‌توانید ببینید، این چاپگر پیتزای شما را لایه به لایه چاپ می‌کند. هرچند محصول نهایی قدری به هم ریخته و کثیف به نظر می‌آید ولی وقتی پخته می‌شود ظاهر اشتها آوری پیدا می‌کند – حداقل در قیاس با سایر بسته‌های غذایی فضانوردان-. این شرکت قصد دارد تا این چاپگر را به کارتریج‌های غذایی مجهز کند که تا 30 سال دوام داشته باشند.

این زمان ماندگاری طولانی به دلیل مسافت‌های طولانی که سفرهای فضایی در آن انجام می‌شوند تا حد زیادی نیز ضروری به نظر می‌رسد. برای دستیابی به چنین هدفی و البته برای ساختن این کارتریج‌ها این شرکت راهی پیدا کرده است که بتواند با آن تقریبا تمامی طوربت موجود در مواد غذایی را خارج کند و پروتئین ها، کربوهیدرات‌ها و سایر مواد مغذی را به شکل پودر در بیاورد.

به گفته‌ی این شرکت پس از چاپ پیتزا تنها 70 ثانیه زمان لازم است تا پیتزای خود را بپزید و برای خوردن آن آماده شوید! اگر این فناوری مورد استفاده ناسا نیز قرار بگیرد فضانوردان ازین پس می‌توانند به جای خوردن غذاهای یخ زده‌ی خمیرمانند غذای گرم خود را به صورت چاپ شده در فضا تحویل بگیرند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده