تماشا کنید: SEL، صفحه‌ی نمایش اچ‌دی منعطف خود را معرفی کرد

تماشا کنید: SEL، صفحه‌ی نمایش اچ‌دی منعطف خود را معرفی کرد

آزمایشگاه انرژی نیمه‌رسانا (SEL)، که قبلا با همکاری شارپ صفحات نمایشگر IGZO را طراحی و تولید کرده بود، حال پا را فراتر نهاده و محصولی برتر از صفحات نمایش  انعطاف پذیر OLED سامسونگ و ال‌جی معرفی کرده است. در ادامه به بررسی ویژگی‌های این محصول جدید خواهیم پرداخت. با زومیت همراه باشید.

این صفحه‌ی نمایش 5.4 اینچی با رزولوشن 1280 در 960 پیکسل علاوه بر تراکم پیکسلی 302ppi، توانایی خم شدن حول دایره‌ای به قطر 4 میلی‌متر را داراست و این صفحه‌ی نمایش تنها نمونه‌ی تولید شده است که توانایی نمایش تصاویر در محل‌ خمیدگی را دارد. این صفحه‌ی نمایش بی‌نظیر با استفاده از نیمه‌رسانای CAAC ساخته شده است. اما CAAC چیست؟ CAAC خلاصه‌ی C-Axis Aligbed Crystal است که نشان‌دهنده‌ی استفاده از مواد کریستالی یا شفاف به‌جای مواد غیر شفاف در ساخت پنل بوده که انعطاف‌پذیری را نیز به‌همراه داشته است. همچنین استفاده از اکسید نیمه‌رسانا‌ها نیز قابلیت انعطاف پذیری را افزایش داده است.

SEL چندی پیش صفحه‌ی نمایش 3.4 اینچی منعطف با رزولوشن 960 در 540 را که با یک باتری منعطف جفت شده بود را عرضه کرد  تا از آن در گجت‌های پوشیدنی همچون ساعت‌های هوشمند استفاده شود. این صفحه‌ی نمایش کوچک تراکم پیکسلی خار‌ق‌العاده‌ی 236ppi را دارا است و باتری آن نیز برای 10,000 بار خم و باز شده تا توانایی آن در استفاده‌ی بلندمدت مورد آزمایش قرار گیرد.

SEL قبلا نیز انواع صفحات نمایش منعطف را تولید کرده است که از جمله‌ی آن می‌توان به بزرگترین صفحه‌ی نمایش OLED اشاره کرد که با زیرلایه پلاستیک تولید شده و اندازه‌ی آن 13.5 اینچ است. این صفحه‌ی نمایش دارای کیفیت 4K با تراکم پیکسلی 326ppi بوده و به‌واسطه‌ی استفاده از مواد قابل انعطاف سبک‌وزن، ضخامتی در حدود 100 میکرون داشته و وزن آن برابر با 10 گرم است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده