سیگیت از دیسک سخت 500 گیگابایتی فوق باریک برای تبلت‌ها پرده برداشت

سیگیت از دیسک سخت 500 گیگابایتی فوق باریک برای تبلت‌ها پرده برداشت

با افزایش روزافزون استفاده از تبلت‌ها و همچین نیاز کاربران به داشتن حافظه‌ای با حجم بالا، تولیدکنندگان نیز در پی تولید محصولاتی در پاسخ به نیاز مشتریان هستند تا با کسب سهم بیشتری از بازار، سود بیشتری را کسب نمایند. سیگیت نیز با معرفی دیسک سخت 500 گیگابایتی فوق باریک خود قصد دارد حافظه ذخیره سازی را در تبلت‌های اندرویدی افزایش دهد.

دیسک سخت‌های 5 میلی‌متری سیگیت هم‌اکنون نیز در بسیاری از لپ‌تاپ‌های ظریف و باریک در حال استفاده است، اما امروز سیگیت با معرفی هاردهای Ultra Mobile HDD خود خبر از عرضه‌ی این درایوها برای تبلت‌های اندرویدی داد.

دیسک سخت‌های مذکور از لحاظ طراحی و معماری تغییری پیدا نکرده‌اند در حالی که یک حافظه‌‌ی فلش 8 گیگابایتی به‌عنوان حافظه‌ی کش برروی آن اضافه شده و با بازنگری در محفظه‌ی نگه‌دارنده‌ی آن و همچنین فریمور هارد علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، مقاومت این حافظه‌ها نیز در برابر ضربات افزایش یافته است.

براساس اطلاعات ارائه شده این دیسک سخت‌ها (HDD) علارغم ارائه ظرفیت بالا برای یک تبلت، به لطف به کارگیری یک حافظه کش پرسرعت 8 گیگابایتی، دارای سرعت بالایی در انتقال اطلاعات است. سیگیت هنوز اطلاعاتی را در مورد تاریخ عرضه‌ی این هارد و همچنین قیمت آن ارائه نکرده است.

البته این موضوع را نیز باید در نظر داشت که شاید سیگیت با کاهش ضخامت و وزن، حافظه‌های HDD را برای استفاده در تبلت‌ها مناسب کرده باشد و همچنین با بکارگیری یک حافظه پرسرعت 8 گیگابایتی کش، مشکل سرعت انتقال اطلاعات را حل کرده باشد، اما بزرگترین مشکل حافظه‌های HDD در سیستم مکانیکی درون آنها است که در صورت ضربه یا تکان‌های شدید، ممکن است دچار مشکل شوند، موردی که به هیچ وجه در حافظه‌های SSD یا MMC وجود ندارد و به همین دلیل از این نوع از حافظه‌ها در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها استفاده می‌شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده