عینک های 2 بین یا نزدیک بین خود را دور بریزید و از Trufocal استفاده کنید

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
اگر از جمله افرادی هستید که از عینک های 2 بین یا نزدیک بین استفاده می کنید باید به شما مژده دهیم که زمان استفاده از این عینک ها به پایان رسیده و می توانید از شر این عینک ها خلاص شوید. با عینک های قابل تنظیم فاصله، شما میتوانید عینک را همواره روی چشمان خود داشته باشید و تنها با یک اشاره آن را تبدیل به عینک نزدیک بین کرده و دوباره به حالت اول باز گردانید.
تبلیغات

استفاده از عینک های 2بین برای صاحبانشان مشکلات زیادی ایجاد می کنند. سر درد و زمین خوردن از جمله مشکلات عمده کاربران این عینک هاست. گروهی نیز تمایل دارند به جای استفاده از عینک های 2بین از دو عینک استفاده کنند. دردسر های تعویض دائم دو عینک و گم شدن‌ آن ها نیز از جمله مشکلات عمده این گروه است.

عینک های جدیدی که برای رفع این مشکلات ایجاد شده اند، قابلیت تنظیم فاصله دارند. این عینک ها TruFocal  نامیده شده اند. شیشه این عینک ها برای هر چشم، سه سطح دارند. شیشه جلویی یا بیرونی یک لنز سفت و سخت است که با توجه به نسخه کاربر تنظیم میشود. مثلا اگر کاربری چشم دوربین و نزدیک بین داشته باشد این لنز بیرونی مخصوص چشم دوربین اوست. پشت این لنز یک لنز نرم و قابل انعطاف وجود دارد و نهایتا در لایه آخر مجددا یک لایه سخت و بی رنگ قرار داده شده است که عملا کار خاصی انجام نمی دهد و برای محافظت از لنز نرم میانی تعبیه شده است.

trufocals-7

این سه لنز در کنار هم باعث می شوند کاربر در هر لحظه، عینک دوربین خود را روی چشم داشته باشد و در صورت نیاز با فشار دادن دکمه موجود بین دو شیشه فاصله نزدیک را نیز تنظیم کند. تصویر زیر نحوه عملکرد لایه انعطاف پذیر میانی را نشان می دهد.

trufocals.img_assist_custom

عینک TruFocal  از دمای -4 تا 52 درجه را تحمل می کند، تا هر کاربری در هر آب و هوایی بتواند از آن استفاده کند. کمپانی سازنده به راحتی این عینک ها بسیار تاکید داشته است. البته اگر دستانتان کثیف باشد یا کاری داشته باشید که دستانتان همواره سیاه باشد، استفاده از این عینک برای شما چندان مناسب نخواهد بود.

این عینک ها تنها در یک مدل وجود دارد و اگر شما آن ظاهر آن ها را دوست ندارید باید از عینک 2 بین خود استفاده کنید. Trufocal از نظر وزن با عینک های عادی تفاوتی ندارند. قیمت این عینک های نه چندان ارزان معادل 898 دلار است.

trufocals-5

برای تهیه این عینک می توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

منبع : gizmag.com

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات