ردیاب‌های هوشمند اپل سرقت خودرو را تسهیل کرده‌اند

شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
ایرتگ اپل روی آیفون ۱۲ پرو مکس از نمای نزدیک
گزارش‌ رانندگان نشان می‌دهد سارقان در کانادا از ایرتگ‌های اپل برای سرقت خودرو استفاده می‌کنند.
تبلیغات

طبق گزارش‌ WCAX، سارقان در مونترال کانادا از ایرتگ‌های اپل برای سرقت خودرو استفاده می‌کنند. مقامات پلیس در شهر برلینگتون، به رانندگانی که اخیراً از کانادا بازدید کرده‌اند درباره‌ی استفاده‌ از ایرتگ‌های اپل برای انجام اقدامات مجرمانه هشدار دادند.

دو نفر از ساکنان برلینگتون پس‌از بازگشت از سفر به مونترال، ایرتگ‌های اپل را در خودروهای خود پیدا کردند. این اولین گزارش مرتبط با ایرتگ نیست که پلیس با آن مواجه می‌شود. ایتان یانگ، یکی از رانندگان، می‌گوید پس‌از دیدار با خانواده‌اش در راه بازگشت از مونترال بوده است که متوجه می‌شود یک ایرتگ با خودش حمل می‌کند. او موفق شد ایرتگی که در جلوی پنجره‌ی خودرو جاسازی شده بود را با گوشی خود به‌ صدا درآورد.

رایان مک‌لیورتی، تحلیلگر سایبری مرکز اطلاعات ورمانت، می‌گوید استفاده از ایرتگ برای سرقت، از مدتی قبل درحال رخ‌دادن است اما این اقدامات اخیراً به‌بطور چشم‌گیری افزایش یافته‌اند.

به‌نظر می‌رسد مجرمین در مونترال از ایرتگ‌ها برای ردیابی خودروها، سرقت و سپس فروش در خارج از کشور استفاده می‌کنند. علاوه‌بر این احتمال دارد از ایرتگ‌ها برای جاسازی روی خودروها و انتقال مواد مخدر بدون‌اطلاع رانندگان، استفاده شود.

گردشگرانی که نگران ردیابی ایرتگ هستند باید درنظر داشته باشند این ردیاب‌ها ویژگی‌های امنیتی داخلی دارند. درصورتی‌که ایرتگ از فاصله‌ی مشخصی از صاحب خود دور شود، هشدار ارسال می‌کند. این هشدار روی گوشی آیفون نمایش می‌یابد و البته گوشی‌های اندرویدی نیز امکان شناسایی ردیاب‌های بلوتوثی ناشناخته ازجمله ایرتگ را دارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات