اپل واچ سری ۹ رونمایی شد؛ همان همیشگی با پردازنده بسیار سریع و قابلیت‌های تعاملی جدید

سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۹
مطالعه 4 دقیقه
apple watch 9
اپل سرانجام از اپل واچ سری ۹ با پردازنده قدرتمند و سنسورهای بهبودیافته در کنار آیفون ۱۵ رونمایی کرد.
تبلیغات

طبق روال هر سال، اپل در سپتامبر امسال نیز از اپل واچ سری ۹ در کنار آیفون ۱۵ رونمایی کرد تا بازار گجت‌های پوشیدنی را داغ‌تر از همیشه نگه دارد و به شایعات و گمانه‌زنی‌های رسانه‌های مختلف پایان دهد. حال باید دید که جدیدترین ساعت هوشمند اپل چه ویژگی‌هایی دارد و آیا واقعا سرش به تنش می‌ارزد؟

در تیزر ابتدایی رویداد امشب ما شاهد شانس زندگی دوباره برای افرادی بودیم که توسط ساعت‌های هوشمند اپل از مرگ نجات یافته بودند. تصادف، سرطان یا گیر کردن در معدن خطراتی بودند که با تشخیص و تماس به موقع اپل واچ با واحدهای خدماتی رفع شده‌اند که تمام این صحبت‌ها نشان‌دهنده اهمیت بالای ساعت‌های هوشمند برای کوپرتینویی‌هاست.

ساعت جدید اپل با طراحی خمیده مانند نسل قبل، بازطراحی بزرگی در بخش پردازنده را تجربه می‌کند. پردازنده S9 با ۵/۶ میلیارد ترانزیستور در عملکردهای گرافیکی ۳۰ درصد سریع‌تر شده و پردازش عصبی تا ۲ برابر افزایش یافته!

با آمدن اپل واچ سری ۹، ساعت‌های هوشمند اپل به بهترین گزینه برای دستیار صوتی Siri تبدیل شده‌اند و به راحتی می‌توانید به داده‌های سلامتی خود دسترسی داشته باشید، چیزی که پیش‌تر در ساعت‌های اپل وجود نداشت.

این ساعت‌ها که اندازه‌های نسل پیشین را دارند، سنسور سنجش اکسیژن خون بهبودیافته، تشخیص تصادف پیشرفته‌تر و سنجش ضربان قلب قوی‌تری داشته که تمام این قابلیت‌ها با سیستم‌عامل جدید WatchOS 10 کامل می‌شوند که شامل واچ فیس‌ها و قابلیت جدیدی به نام ژست‌های حرکتی است و در استفاده‌های مختلف قابلیت شخصی‌سازی دارد مانند عکس گرفتن، پلی کردن موزیک یا جواب دادن تماس‌ها.

قابلیت‌ پیدا کردن آیفون‌های گمشده در خانه، شارژ سریع و ضبط حرکات ورزشی مانند دوچرخه‌سواری از ویژگی‌های جدید اپل واچ سری ۹ نسبت به نسل قبلی هستند. همچنین میزان روشنایی صفحه‌نمایش ساعت جدید اپل به ۲۰۰۰ نیت رسیده که برای ساعت‌های هوشمند عدد ارزشمندی محسوب می‌شود اما همچنان ۱۰۰۰ نیت از ساعت‌ جدید سری اولترا کم‌نورتر است.

کوپرتینویی‌ها در آخر رنگ‌بندی و بندهای ورزشی مختلفی را برای اپل واچ سری ۹ معرفی کردند که کاربران سخت‌پسند را بیشتر تحت‌تاثیر قرار دهند. همچنین هر بند با هر رنگی واچ‌ فیس مخصوص به خود را داشته که از طریق ساعت یا گوشی، قابلیت شخصی‌سازی دارد.

در ادامه عکس‌های منتشرشده بیشتری را از بندهای اپل واچ سری ۹ مشاهده می‌کنید. همچنین قیمت تعیین شده برای این ساعت از ۳۹۹ دلار آمریکا شروع می‌شود که احتمالا براساس اندازه یا سایر ویژگی‌ها متغیر خواهد بود. کاربرانی که دارای سایر مدل‌های پیشین اپل واچ هستند می‌توانند از روز دوشنبه هجدهم سپتامبر، سیستم‌عامل جدید WatchOS 10 را روی ساعت‌های خود نصب کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات