اشتباه نکنید؛ این گجت، گوشی نیست!

جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
کامپیوتر جیبی Beepberry کنار موز و سیب
بیپ‌بری دستگاهی جیبی محسوب می‌شود که در نگاه اول ما را یاد گوشی‌های بلک‌بری می‌اندازد، اما این تصور درست نیست.
تبلیغات

بلک‌بری تا زمان ظهور گوشی‌های هوشمند، یکی از موفق‌ترین فعالان بازار موبایل بود، اما امروزه این برند صرفا در خاطره‌ها قابل‌رؤیت است. بلک‌بری نتوانست خودش را با ترندهای جدیدی که نمایشگرهای لمسی به همراه آورده بودند سازگار کند و در نهایت از بازار خارج شد.

اگر دل‌تان برای بلک‌بری تنگ شده احتمالا «بیپ‌بری» محصول هیجان‌انگیزی برای شما است. گوشی‌های بلک‌بری به کیبورد دکمه‌ای‌شان معروف بودند و بیپ‌بری نیز از طراحی مشابهی استفاده می‌کند.

کامپیوتر جیبی Beepberry در کنار ساعت هوشمند

اریک میجیکوفسکی، تولیدکننده‌ی ساعت هوشمند Pebble و خالق سرویس Beeper، دستگاه جدیدی تولید کرده است که ۷۹ دلار قیمت دارد و در عمل، کامپیوتری جیبی محسوب می‌شود. این کامپیوتر جیبی به کیبورد بلک‌بری مجهز است.

به نوشته‌ی گیزموچاینا، بیپ‌بری در وهله‌ی اول با این هدف طراحی شده است که سرویس Beeper را اجرا کند. بیپر اپلیکیشنی یونیورسال است که دسترسی به چت‌های ۱۵ پلتفرم مختلف را در یک صفحه ممکن می‌کند؛ در فهرست این پلتفرم‌ها نام تلگرام و واتساپ و آی‌مسیج و توییتر و اینستاگرام دیده می‌شود.

مشخصات فنی کامپیوتر جیبی Beepberry

می‌توان بیپ‌بری را شخصی‌سازی کرد تا کارهای دیگری نیز انجام دهد. این دستگاه از برد Raspberry Pi Zero W به‌همراه کیبورد گوشی BlackBerry Classic با نور پس‌زمینه استفاده می‌کند و نمایشگر ۲٫۷ اینچ و دکمه‌ی کناری و درگاه USB-C دارد.

بیپ‌بری از باتری ۲٬۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی استفاده می‌کند و همچنان مراحل توسعه را می‌گذارند. سازنده‌ی بیپ‌بری به خریداران گفته‌ است منتظر محصولی بی‌نقص نباشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات