Tencent و لاجیتک در حال ساخت کنسول دستی مبتنی‌بر بازی‌های ابری هستند

چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
لاجیتک و Tencent Games با همکاری یکدیگر قصد دارند کنسول بازی دستی متمرکز بر بازی‌های ابری بسازند. درحال‌حاضر، این محصول با نام Logitech G Gaming Handheld شناخته می‌شود و قرار است اواخر امسال عرضه شود.

دنیل وو، مدیرکل آزمایشگاه نوآوری و راهکارهای هوشمند Tencent Games، درباره‌ی همکاری با لاجیتک گفت:

به‌گزارش DigitalTrends، کنسول دستی Tencent و لاجیتک از چندین سرویس بازی ابری مختلف پشتیبانی می‌کند و درحال‌حاضر، این دو شرکت در حال مذاکره با ایکس‌ باکس Cloud Gaming و انویدیا Geforce Now هستند. جای تعجب نیست که سایر پلتفرم‌های ابری بازی مثل گوگل Stadia و آمازون Luna نیز به‌جمع سرویس‌های این کنسول اضافه شوند. البته فعلاً در اطلاعیه‌ی مربوط به کنسول Logitech G به این موضوع اشاره نشده است.

اوجش دسایی، مدیرکل بخش کنسول دستی Logitech G، درباره‌ی این محصول گفت:

بازی‌های ابری اخیراً توجهات زیادی را به‌خود جلب کرده‌اند؛ زیرا پلی‌استیشن نیز چند روز قبل دسته‌ی بازی Backbone را معرفی کرده است؛ کنترلر بازی موبایلی که به کاربران اجازه می‌دهد از قابلیت اجرای راه‌ دور بازیِ پلی‌استیشن در دستگاه‌های iOS استفاده کنند. این شرکت سرویس‌های سامسونگ و آمازون Luna را نیز به بخش بازی‌های قابل‌اجرا با این کنترلر اضاف خواهد کرد برنامه‌ای اختصاصی برای بازی‌های ابری در جدیدترین نسل تلویزیون‌های هوشمند خود دارد. قرار است کنسول بازی دستی Logitech G اواخر سال ۲۰۲۲ رسماً عرضه شود.

مطالب مشابه

نظرات