تلاش اپل برای افزایش امنیت ایرتگ‌ها در به‌روزرسانی جدید Find My

یک‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل به‌روزرسانی‌ جدیدی برای شبکه Find My ارائه می‌دهد که به کاهش سوءاستفاده از ایرتگ کمک می‌کند.
تبلیغات

مدتی پیش خبری در فضای مجازی مبنی بر استفاده مجرمان از ایرتگ (AirTag) اپل برای ردیابی طعمه‌های خود منتشر شد. اکنون این شرکت اعلام کرده است به‌روزرسانی‌های مختلفی را در شبکه Find My خود انجام می‌دهد تا جلوی چنین اتفاقاتی را تا حد امکان بگیرد.

به گزارش اپل‌اینسایدر، غول فناوری کوپرتینویی چند تغییر را در به‌روزرسانی نرم‌افزاری آتی Find My اعمال خواهد کرد. از آن‌ها می‌توان به افزودن هشداری جدید اشاره کرد که به کاربران در مرحله راه‌اندازی اعلام می‌کند ایرتگ‌‌ها به Apple ID هر فرد متصل هستند. همچنین اعلانی نمایش داده می‌شود که تذکر می‌دهد این گجت تنها برای ردیابی وسایل شخصی طراحی شده و استفاده از آن به منظور ردیابی افراد، جرم است. یکی دیگر از بخش‌هایی که به‌روزرسانی خواهد شد، قابلیت «تشخیص لوازم جانبی ناشناخته» است. پس از ارتقاء یافتن قسمت مذکور، در‌ صورت شناسایی ایرتگ یا هرگونه دستگاه ردیابی دیگری که بر‌ پایه شبکه Find My کار می‌کند، به کاربر اطلاعات داده می‌شود.

اپل همچنین روز پنجشنبه سند پشتیبانی ردیابی ناخواسته خود را به‌روز کرد تا برخی از ویژگی‌های ایمنی جدید و موجود در ایرتگ‌ها و سایر لوازم جانبی با قابلیت Find My را به آن اضافه کند.

هشدار تشخیص ایرتگ های ناشناس توسط آیفون

درحالی‌که به‌روز‌رسانی‌های جدید به‌زودی در‌ دسترس کاربران قرار می‌گیرند، سازنده آیفون اعلام کرد در ‌حال بررسی برخی تغییرات دیگر است که قصد دارد آن‌ها را در اواخر سال ۲۰۲۲ ارائه کند. یکی از آن‌ها Precision Finding جدیدی است که به

کاربران آیفون ۱۱، آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ اجازه می‌دهد ایرتگ‌های ناخواسته را با جست‌وجوی دقیق شناسایی و مکان‌یابی کنند. اپل می‌گوید همچنین در ‌حال کار روی ویژگی‌ دیگری است که کاربران را از حضور ایرتگ ناخواسته در دستگاه‌های iOS خود آگاه می‌کند. این شرکت در یکی از بیانیه‌های خود گفت: «ما محصولات خود را به‌گونه‌ای طراحی می‌کنیم که تجربه‌ای عالی ارائه دهند، البته با در نظر گرفتن امنیت و حریم خصوصی.»

عموماً کاربران از ایرتگ برای دستیابی به مکان دقیق وسایل خود استفاده می‌کنند اما گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهند بعضی سودجویان آن‌ها را برای تعقیب افراد به کار می‌برند. اپل می‌گوید با اینکه موارد این چنینی بسیار نادر هستند، اما این شرکت در ‌حال همکاری با مجریان قانون برای جلوگیری از چنین سوءاستفاده‌هایی است. اپل درباره استفاده غیرقانونی از ایرتگ‌ نوشت:

ایرتگ برای کمک به افراد در یافتن وسایل شخصی آن‌ها طراحی شده است، نه ردیابی خود افراد یا اموال دیگران. ما به‌شدت هرگونه استفاده مخرب از محصولات خود را محکوم می‌کنیم.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات