یک طرح، یک نگاه: My Paint Saint، یک قلم موی متفاوت

یک‌شنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۱
مطالعه 4 دقیقه
رنگ‌ها، یکی از عناصر مهم و تأثیر گذار در ظاهر محیط‌ پیرامونی ما هستند، شاید به همین خاطر است که دوست داریم هر از گاهی تغییری در رنگ دیوار منزل خود بدهیم. اما رنگ آمیزی دیوار منازل، دردسرهای خاص خود را نیز دارد. قلم مویی که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت، با ایده‌ای متفاوت تولید شده و کار نقاشی منزل را به مراتب ساده‌تر کرده است.
تبلیغات

 اگر شما هم  تجربه‌ی رنگ کردن دیوار اتاق، در یا پنجره را داشته باشید، قطعاً با دردسرهای کار آشنایی دارید. یکی از این دردسرها، کلنجار رفتن با قلم موهایی است که یا خوب تمیز نشده‌اند و یا غرق در رنگ، خشک شده و تمیز کردن‌شان کاری بسی سخت و مشکل خواهد بود.

همچنین پاشیدن قطرات رنگ به این سو و آن سو و رنگی شدن دست و لباس نیز، از دیگر معضلات این کار به شمار می‌روند. در عین حال بعد از اتمام کار نیز هر بار باید قلم موهای استفاده شده را به دقت تمیز کرده و برای استفاده‌های بعدی آماده کرد.

مارک لِیسی(Mark Lacy)، یک طراح خوش فکر است که با پشتوانه‌ی چنین تجربیاتی، به ساخت قلم موی "My Paint Saint" روی آورد. او در دوران کالج به امور نگهداری و تعمیرات یک هتل نظارت می‌کرد. مارک از کارهای مربوط به نقاشی به عنوان  یکی از کارهای پردردسر آن  دوران یاد می‌کند. و به همین دلیل بود که ایده‌ی ساخت قلم مویی متفاوت به ذهن او خطور کرد.

 اما ببینیم این قلم مو چه ویژگی‌های ارزشمندی دارد که آن  را  از دیگران متفاوت کرده است؟ درون یک قوطی رنگ کاملاً استاندارد و محفوظ از نفوذ هوا، قلم موی با کیفیت ما قرار گرفته است. در وهله‌ی نخست وجود یک سرپیچ ویژه که دور درب قوطی محکم می‌شود، این نفوذ را غیر ممکن کرده است.

این قلم مو به درب قوطی متصل بوده و به سادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علاوه در دو طرف این قوطی، دو قطعه‌ی پلاستیکی قرار داده شده‌اند که با فشردن قلم  به آنها، رنگ اضافی به داخل قوطی برگردانده می‌شود. از سوی دیگر درب  متصل به قلم نیز  از ریزش رنگ و کثیف شدن دست و لباس فرد، جلوگیری می‌کند.

در این قوطی رنگ به سادگی باز و بسته شده و می‌توان بعد از باز کردن سرپوش، آن را در قسمت زیرین قوطی قرار داده  و از گم شدن آن در حین کار پیشگیری کرد. روی بدنه‌ی قوطی نیز فضایی در نظر گرفته شده که می‌توان نوع مصرف رنگ را در کادر مربوطه وارد کرد تا در استفاده‌های بعدی از سردرگمی و اشتباه جلوگیری به عمل آید.

در پایان کار نیز لازم نیست قلم مو را تمیز کنید، تنها کافی است آن را مجددا به درون قوطی برگردانده و درب آن را به خوبی محکم کنید. با کمک حلقه‌ی محافظتی و عدم نفوذ هوا، رنگ و قلم مو، هردو برای استفاده‌های بعدی آماده خواهند بود.

در همین رابطه از شما دعوت می‌کنیم  ویدیوی زیر را نیز تماشا کنید.

لینک دانلود ویدیو

امیدوارم از مطالعه‌ی این مطلب نیز لذت برده باشید. ما همچنان منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات