شارژدهی باتری ساعت جدید اپل در شرایط مختلف چگونه است

چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
دیشب نسل سوم ساعت اپل با پشتیبانی از LTE و عمر باتری ‍۱۸ ساعته معرفی شد. در این مطلب به مرور جزئیاتی در مورد عمر باتری ساعت اپل در شرایط مختلف می‌پردازیم.
تبلیغات

در صفحه‌ی مربوط به اطلاعات باتری ساعت اپل واچ 3، این شرکت توضیحاتی در زمینه‌ی فرایند تست باتری ساعت جدیدش ارائه کرده که به شرح زیر است:

ساعت جدید اپل به‌قدری قدرتمند است که دوست دارید همیشه آن را بپوشید. ما نیز اطمینان حاصل کرده‌ایم که [محصول جدیدمان] از نظر عمر باتری بتواند تمام طول روز شما را همراهی کند. هدف ما دستیابی به عمر باتری ‍۱۸ ساعته پس از شارژ شبانه‌ی ساعت است و در محاسبه‌ی این عدد عواملی نظیر چک کردن وقت، دریافت اعلان‌ها، استفاده از برنامه‌ها و انجام یک تمرین ورزشی ۳۰ دقیقه‌ای را در نظر گرفته‌ایم.تست باتری ساعت اپل در ماه آگوست سال جاری و به‌وسیله‌ی نمونه‌های اولیه از مدل‌های مجهز به چی‌پی‌اس و مدل‌های مجهز به جی‌پی‌اس و ارتباط سلولار انجام شد که هر دوی آن‌ها به آیفون نیز متصل بودند.

با اضافه شدن ارتباط LTE به ساعت اپل، تست باتری آن همانند باتری گوشی‌های آیفون، شامل تست کارکرد باتری در زمان استفاده از ارتباط LTE می‌شود.

بنا بر ادعای اپل، در زمان اتصال به آیفون، حداکثر مدت‌زمان مکالمه‌ی ساعت اپل به ۳ ساعت می‌رسد. اما اگر در زمان مکالمه از ارتباط LTE نیز استفاده کنید، این مدت به یک ساعت کاهش می‌یابد. همین تفاوت، مسئله‌ای قابل توجه است که احتمالا موجب منصرف شدن کاربران برای استفاده از ارتباط LTE شود.

در زمینه‌ی انجام تمرینات ورزشی، اپل تخمین می‌زند که بتوانید از ساعت جدید به‌ مدت ‍۱۰ ساعت حین انجام تمرینات در فضای بسته و به‌ مدت ۵ ساعت حین انجام تمرینات در فضای باز استفاده کنید. البته این اعداد مربوط به زمانی است که فقط از جی‌پی‌اس استفاده کنید؛ اگر قصد دارید حین تمرین از ارتباط LTE نیز استفاده کنید، مدت‌زمان شارژدهی به ۴ ساعت کاهش خواهد یافت. در این زمینه، اپل این توضیحات را ارائه داده است:

در تست‌های مربوط به تمرینات ورزشی، سنسور پایش ضربان قلب فعال بود. همچنین در تست‌های مربوط به تمرینات در فضای بسته، ساعت به‌طور دائم از طریق بلوتوث به آیفون متصل بود و تست‌های مربوط به تمرینات در فضای باز نیز شامل استفاده از جی‌پی‌اس بدون اتصال به آیفون و استفاده از جی‌پی‌اس و ارتباط LTE بدون اتصال به آیفون بودند.

اما یکی از موارد مثبت در مورد عمر باتری ساعت جدید اپل، میزان شارژدهی این گوشی جهت پخش موسیقی است که از ۶ ساعت و نیم به ‍۱۰ ساعت افزایش یافته است. البته این عدد مربوط به زمانی است که ساعت به‌وسیله‌ی ارتباط بلوتوث به آیفون متصل است؛ اما اپل در مورد شارژدهی ساعت حین استریم موسیقی از سرویس اپل موزیک به‌وسیله‌ی ارتباط LTE اطلاعاتی ارائه نکرده است.

در مجموع، اعداد ارائه‌شده قابل توجه هستند، هرچند ممکن است در برخی موارد اندکی ناامیدکننده باشند. واضح است که استفاده از ارتباط LTE تأثیر زیادی روی عمر باتری ساعت جدید اپل خواهد داشت. اما اگر می‌خواهید از آیفونتان بی‌نیاز باشید، این بهایی است که باید برای آن پرداخت کنید.

اطلاعات مربوط به عمر باتری ساعت اپل در این صفحه قابل دسترسی است. آیا این اعداد و ارقام بر تصمیم شما برای خرید ساعت اپل تأثیر خواهند گذاشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات