دوچرخه دوستار محیط زیست و بسیار جذاب در سئول معرفی شد

جمعه ۲۸ آبان ۱۳۸۹ - ۲۱:۲۶
مطالعه 2 دقیقه
ممکن است دوچرخه ها، دوستار محیط زیست باشد، اما این وسیله سبز، مشکلاتی نیز دارد. در همین راستا مسابقه ای در سئول برگزار شده است تا علاقمندان طراح های مختلف دوچرخه برای رفع مشکلات فعلی را ارائه داده و به رقابت بپردازند. یکی از طرح های ارائه شده در این مسابقه  EcoDrive نام دارد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.
تبلیغات

قسمت های مختلف Eco Drive از جنس آلومینوم طوری طراحی شده که پاچه های شلوار لای چرخ های آن گیر نکند.

برخلاف موتور سیکلت ها، دوچرخه های هیچ نور هشدار دهنده و یا چراخ راهنما ندارند و چون ممکن است خطر همواره در تغییر مسیر به چپ و راست برای دوچرخه سوار اتفاق بیافتد، بسیاری از کشور ها به دوچرخه سوارانی که در شهر از دوچرخه استفاده می کنند توصیه می کنند در زمان تغییر مسیر، از دست خود برای علامت دادن به وسایل نقلیه موتوری پشت سر استفاده کنند.

ولی زمانی که یک دست خود را از فرمان دوچرخه بر می دارید خود موجب ایجاد خطرات دیگر می شود. برای جلوگیری از این مشکل برخی سعی کرده اند تا با طراحی چراغ های خطر در دوچرخه ها تغییر مسیر را هشدار دهند.

20_ecodrive1

با توجه به زیاد شدن ترافیک و آلودگی هوا بسیاری از مردم برای رفت و آمد خود به دوچرخه علاقمند شده اند. با بکارگیری تلفن های هوشمند در دوچرخه اطلاعاتی نظیر: مسافت طی شده و راهنمای مسیر از طریق GPS ممکن می شود. همچنین با بکارگیری یک باطری در داخل بدنه آلومینیومی این دوچرخه هم انرژی تلفن هوشمند داخلی و هم چراغ راهنما تامین می شود.

 منبع: Toms Guide

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات