ربات Sphero شنا و نقاشی می‌کند و به کودکان کدنویسی می‌آموزد

ربات Sphero شنا و نقاشی می‌کند و به کودکان کدنویسی می‌آموزد

اگر به ربات‌ها علاقمند هستید، بد نیست بدانید به تازگی کمپانی Sphero مدل جدید ربات Spark را با نام Spark+ معرفی کرده است. این ربات ضد‌آب بوده و قادر است به کودکان کدنویسی آموزش دهد. در ادامه با زومیت همراه شوید.

کمتر از یک سال قبل، کمپانی Sphero اولین نسل ربات Spark خود را عرضه کرد. این محصول در واقع یک توپ چرخان است که می‌توان آن را با یک اپلیکیشن موبایلی کنترل کرد. سپس این محصول به ابزاری تجهیز شد که با استفاده از آن روش برنامه نویسی برای رایانه‌ها در ۱۰۰۰ مدرسه در سراسر آمریکا و کانادا به کودکان آموزش داده شد. امروز دومین نسل این ربات هم معرفی شده و نام آن Spark+ است. پوشش این ربات ضدخش بوده و همچنین نسخه پیشرفته‌تر آن با پشتیانی از بلوتوث، تولید شده است. با استفاده از مدل پیشرفته‌تر ربات مورد بحث، روش اتصال چندین دستگاه با یکدیگر در مکان‌هایی مثل کلاس درس بسیار آسان‌تر خواهد شد.

علاوه بر تغییراتی که به آن‌ها اشاره شد، Spark جدید نسبت به نسل قبلی از نظر اندازه، قیمت، عمرباتری و تطبیق‌پذیری بهبود یافته است. این ربات با یک اپلیکیشن  Lightning Lab کار می‌کند و این یعنی می‌توان از محصول یاد شده هم به منظور بازی و هم یادگیری کدنویسی بهره برد. درست مثل Swift Playgrounds جدید اپل و نیز اپلیکیشن تازه منتشر شده Hopscotch در Lightning Lab نیز به کاربران اجازه داده می‌شود تا بتوانند با استفاده از درگ‌دراپ و جابجایی بلوک‌ها، برنامه نویسی کنند. کودکانی که قصد یادگیری بیشتر را داشته باشند می‌توانند به کد اصلی هر بخش نیز دسترسی داشته باشند.

یکی از خریدارانی که تجربه استفاده از این ربات را داشته می‌گوید:

من مدتی از عصر هر روز را سرگرم بازی با Spark+ بودم و همیشه از آن لذت می‌برم. اگرچه این محصول قیمت ۱۲۹ دلاری دارد، اما به طور شگفت‌آوری مقاوم بوده و کنترل آن هم ساده است. این ربات حتی ضدآب است و به عنوان پدری که دو پسر زیر ۴ سال دارد، می‌توانم به شما بگویم که ربات جدید Spark+ توجه دو کودکم را به خود جلب می‌کند.

علاوه بر این ربات یاد شده توسط یک دانش آموز کلاس سوم ابتدایی برنامه‌نویسی شده تا چرخش کرات سیاره را شبیه‌سازی کند.

هیچ مورد انقلابی‌ در دومین نسل ربات جدید Sphero وجود ندارد، اما این ربات معمولی است، به منظور اهداف آموزشی می‌توان از آن استفاده کرد، قابلیت استفاده در بیرون از منزل را دارد و نکته مهم دیگر اینکه نسخه‌هایی از آن بر اساس شخصیت‌های جنگ‌ستارگان ساخته شده که همین عامل یکی از دلایل فروش بالای آن بوده است.

نظر شما در مورد این محصول چیست؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده