تماشا کنید: میز تعاملی پینگ پنگ با قابلیت نمایش محل فرود و سرعت توپ

تماشا کنید: میز تعاملی پینگ پنگ با قابلیت نمایش محل فرود و سرعت توپ

با پیشرفت فناوری، بسیاری از ابعاد زندگی انسان تحت تاثیر قرار گرفته است. برای مثال می‌توان به انواع رشته‌های ورزشی و مخصوصا فوتبال اشاره کرد که این روزها فناوری بصورت گسترده‌ای برای تحلیل در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال یک طراح آلمانی میز پینگ پنگ تعاملی را توسعه داده که استفاده از آن باعث پیشرفت بازیکنان می‌شود. با زومیت همراه باشید.

انجام بازی‌های راکتی نظیر پینگ پنگ، تنیس و بدمینتون تنها در انجام رالی‌ها و نواختن ضربات مهلک به توپ خلاصه نمی‌شود؛ برای موفقیت در چنین بازی‌هایی، باید اغلب ضربات چنان با دقت بالا به توپ وارد شود تا حریف را به حرکت در عرض میدان واداشته و در نتیجه باعث خستگی مفرط وی و نهایتا پیروزی شوند. نمایش چنین بازی دقیقی در گرو مهارت بالا در نواختن ضرباتی است که بتوان توپ را در ناحیه‌هایی که می‌تواند رقیب را به چالش بکشد، فرود آورد.

بازیکنان پینگ پنگ می‌توانند با استفاده از میز تعاملی جدیدی که توسط توماس مایر، طراح آلمانی تولید شده، به راحتی و با دقت به تقویت ضربات خود روی میز بپردازند. مایر آلمانی برای توسعه‌ی این میز هوشمند از یک پروژکتور اچ‌دی برای نمایش اطلاعات روی میز و همچنین محل فرود توپ استفاده کرده که اطلاعات مورد نیاز از طریق یک جفت دوربین PlayStation Eye ثبت می‌شوند. همانطور که اشاره کردیم، میز هوشمند با استفاده از دوربین‌های تعبیه شده به دریافت اطلاعات از روی میز اقدام کرده و پاسخ سیستم در قالب محتوای نمایشی با استفاده از یک پروژکتور روی میز برای کاربر نمایش داده می‌شود.

این میز علاوه بر اینکه می‌تواند محل فرود توپ را نمایش دهد، قادر است اطلاعات دیگری را نیز نظیر سرعت توپ، سیوهای انجام شده، پایداری و برد و باخت‌های کاربران را ذخیره کرده و به آن‌ها نمایش دهد. به طور حتم چنین داده‌هایی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در سیر صعودی بازی یک پینگ پنگ داشته باشد.

مایر به این موضوع اشاره کرده که به پایان رساندن این پروژه بسیار چالش برانگیز بوده و وی مجبور شده تا قبل از توسعه‌ی محصول نهایی، پیش نمونه‌های بسیاری را طراحی کرده و مورد آزمایش قرار دهد. وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

طراحی و توسعه‌ی یک رابط کاربری با توجه به ارگونومی بازیکنان و تمرکز روی هر آنچه که روی میز اتفاق می‌افتد، امری بسیار چالش برانگیز بود. رزولوشن تصویر، ترکیب کلی رابط کاربری و محل قرارگیری کلیدهای نرم‌افزاری برای تعامل با کاربر یکی از مشکلاتی بود که طی پروژه برای توسعه‌ی محصول نهایی، پیش آمد.

البته به نظر نمی‌رسد مایر برنامه‌ای برای تولید انبوه این میز هوشمند و تبدیل آن به یک محصول تجاری داشته باشد. نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع ubergizmo
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده