باتری پشتیبان ضدآب، زیر آب هم گوشی و تبلت خود را شارژ کنید

یک‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گوشی‌ها ضد آب شده‌اند و حالا برای شارژ کردن گوشی زیر آب، پاور بانک ضد آب ساخته شده است.
تبلیغات

گوشی‌های ضد آب مثل برخ اکسپریاهای سونی و یا گلکسی اکتیوهای سامسونگ، محصولاتی هستند که علاوه بر حفظ اصول کلی طراحی سازنده، در برابر نفوذ آب یا گرد و غبار مقاوم هستند. به همین علت برخی افراد به خوبی از این گوشی‌ها استقبال می‌کنند چرا که مراقبت کمتری نیاز دارند. اما نظرتان در مورد باتری پشتیبان ضدآب چیست؟ در ادامه یکی از باتری‌های ضدآب برای شارژ گوشی را معرفی می‌کنیم.

گوشی‌ و تبلت‌ ضد آب لزوماً برای عکاسی زیر آب به کار نمی‌روند بلکه هدف اصلی افزایش دوام گوشی برای زنده ماندن در شرایط سخت است. مثلاً اینکه با ریخته شدن ناگهانی نوشیدنی، مشکلی پیش نمی‌آید، یک ویژگی خوب برای افرادی است که در نگهداری از گوشی خود کمی بی‌دقت هستند.

مدتی است که باتری‌های اضافی برای شارژ کردن وسایل همراه در بازار دیده می‌شوند. باتری‌هایی که تحت عنوان پاور بَنک (همان پاور بانک مصطلح) یا باتری بک‌آپ به فروش می‌رسند و برای حل مشکل شارژ در مواقعی که استفاده از وسیله‌ی همراه، طولانی مدت و البته بیرون از منزل و محل کار است، بسیار مفید هستند.

در مورد پاوربانک هم اگر طراحی آن به صورت ضدآب باشد، خیالمان بابت مقاومت و دوام آن در شرایط سخت راحت است و به همین علت، باتری بک‌آپ ضد آب 99.95 دلاری به نام Waterproof Backup Battery معرفی شده است. این باتری برای محافظت در برابر نفوذ آب به روش قالب‌گیری دو تزریقه تولید شده و طبق استاندارد، میزان مقاومت در برابر آب و گرد و غبار آن IP67 است. انیمیشن قالب‌گیری دو تزریقه که در گذشته در تولید کلیدهای کیبورد به وفور کاربرد داشته را اینجا ببینید. بخشی از قالب در یک مرحله‌ی تزریق پلاستیک پر می‌شود و بخش دیگر در مرحله‌ی بعدی و پس از چرخش قالب. در حقیقت قطعه‌ی پلاستیکی یا فلزی به عنوان هسته در کار باقی می‌ماند.

دو پورت USB و میکرویو‌اس‌بی در این محصول پیش‌بینی شده تا بتوان 3 بار یک گوشی را با آن شارژ کرد، البته می‌توان 2 بار یک تبلت مثل آیپد را شارژ نمود

خوشبختانه در آزمون عملی هم باتری سربلند از آب درآمده و می‌توان به کمک آن در عمق 1 متری آب، به شارژ کردن گوشی ضدآبی مثل گلکسی اس 5 اکتیو پرداخت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات