با تعطیلی همیشگی E3، «کریسمس گیمرها» به ایستگاه پایانی رسید

سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو مراسم ای تری / E3
شایعه‌ای که زمزمه‌های آن از اوایل سال ۲۰۲۳ به‌گوش می‌رسید، رسما تأیید شد: مراسم E3 دیگر هرگز برگزار نمی‌شود.
تبلیغات

نمایشگاه بزرگ E3 که به‌عنوان کریسمس گیمرها شناخته می‌شد، رسماً به پایان راه رسید. خبر تعطیل‌شدن E3 را نخستین‌بار واشینگتن پست اعلام کرد و در‌نهایت مدیران این همایش مُهر تأیید بر این شایعه‌ زدند.

اتحادیه‌ی ESA در بیانیه‌ای می‌گوید پس از بیش از دو دهه میزبانی رویدادی که به‌عنوان همایش مرکزی صنعت بازی آمریکا و جهان شناخته می‌شد، تصمیم گرفت E3 را تعطیل کند.

تعطیلی E3 را نمی‌توان صرفاً به یک دلیل خاص نسبت داد. آمار نشان می‌داد در سال‌های اخیر میزان محبوبیت E3 بسیار کمتر از قبل شده است؛ تا جایی که ESA تصمیم گرفت درهای این همایش را به‌روی عموم مردم باز کند.

به‌علاوه، در گذر زمان شرکت‌های کمتری به مراسم E3 علاقه نشان دادند. سونی اولین نام بزرگی بود که تصمیم گرفت E3 را برای همیشه کنار بگذارد. این شرکت از سال ۲۰۱۹ به‌بعد در E3 شرکت نکرد.

در سال ۲۰۲۰، همه‌گیری ویروس کرونا به مشکلات یادشده اضافه شد تا بسیاری از مراسم‌ها به حالت آنلاین دربیایند. بدین‌ترتیب، اکثر ناشران تصمیم گرفتند بازی‌های خود را در قالب ویدئو آنلاین معرفی کنند.

افزون‌براین، امسال شاهد لغو E3 2023 بودیم؛ چون شماری از شرکت‌های بزرگ نظیر سگا و یوبی‌سافت اعلام کردند که در E3 شرکت نمی‌کنند. زمان کوتاهی پس از لغو E3 2023 شایعه شد که این مراسم برای همیشه تعطیل شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات