الهام‌گیری هواوی از ایده‌های اپل به کنفرانس‌های مطبوعاتی نیز سرایت کرده است

جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
هواوی که سال‌ها است به کپی کردن ایده‌های اپل متهم می‌شود، این بار دست به اقدام عجیبی زده؛ جدیدترین کنفرانس مطبوعاتی هواوی شباهت بی‌چون‌و‌چرایی به کنفرانس WWDC اپل داشت.
تبلیغات

هواوی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های چینی است که به دلیل تحریم‌های ایالات متحده، در بازارهای بین‌المللی تا حد زیادی فلج شده بااین‌حال همچنان در کشور چین طرفداران زیادی دارد. این شرکت در سال‌های نه‌چندان دور رقابت تنگاتنگی با اپل و سامسونگ در بازار موبایل داشت، اما اکنون حتی در جمع ۱۰ شرکت برتر هم قرار نمی‌گیرد.

هواوی که می‌گوید در صورت نبود تحریم‌های آمریکا می‌توانست به‌راحتی سامسونگ را کنار بزند و تبدیل به رقیب شماره یک اپل شود، به دفعات محصولاتی ساخته که مثل نسخه‌ی چینی محصولات اپل بوده‌اند. هواوی شرکتی نوآور است و بارها توانسته لقب اولین‌ها را از آن خود کند. بااین‌حال نمی‌توانیم به‌راحتی از کنار علاقه‌ای که مهندسان هواوی به ایده‌های اپل دارند بگذریم.

به گزارش زومیت، میت بوک‌هایی که هواوی تولید می‌کند نه‌تنها از لحاظ نام‌گذاری به مک بوک اپل شبیه هستند، بلکه طراحی ظاهری‌شان نیز تفاوت بسیار کمی با لپ تاپ‌های اپل دارد. حتی در مواقعی هواوی والپیپرهایی مشابه مک بوک در میت بوک استفاده کرده است.

کاربران زیادی همواره هواوی را به کپی ایده‌های اپل متهم کرده‌اند و در جدیدترین نمونه، این بار انگشت انتقاد را سمت کنفرانس مطبوعاتی جدید هواوی گرفته‌اند. هواوی به‌منظور رونمایی مدل جدید محصولاتش رویدادی آنلاین برگزار کرد که با نگاهی کوتاه به آن، رویداد WWDC اپل در ذهن ما تداعی شد.

نحوه‌ی طراحی صحنه در رویداد هواوی بسیار مشابه رویدادهایی است که اپل برگزار می‌کند و این موضوع در نگاه اول عجیب به نظر می‌رسد. ظاهراً علاقه‌ی هواوی به ایده‌های اپل بسیار بیشتر از آن است که فکرش را می‌کردیم.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی علاقه‌ی هواوی به ایده‌های اپل دارید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات