بتسدا و مایکروسافت در E3 2021 کنفرانس مشترک برگزار می‌کنند

بتسدا و مایکروسافت در E3 2021 کنفرانس مشترک برگزار می‌کنند

انتظار می‌رود طی کنفرانس خبری مشترک بتسدا و مایکروسافت، بازی‌های انحصاری این شرکت برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس معرفی شود.

یکی از بزرگ‌ترین خریدهایی که در حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی صورت گرفت، تصاحب بتسدا توسط مایکروسافت بود؛ اتفاقی که از نگاه بسیاری از رسانه‌ها می‌تواند به فروش کنسول‌های خانگی ردموندی‌ها کمک شایانی کرده و در حقیقت، برگ برنده‌ای برای مایکروسافت در رقابت با رقبای قدرتمند خود در بازار کنسول‌های خانگی باشد.

حال، سایت خبری GameInformer خبر می‌دهد که بتسدا و مایکروسافت برای کنفرانس خبری مشترک در رویداد E3 2021 آماده می‌شوند. E3 2021 تا چند هفته دیگر برگزار می‌شود و در این فاصله اخبار غیررسمی زیادی از Starfield منتشر شده که یکی از آن‌ها حاکی از این است که بتسدا قصد دارد تصاویری از گیم‌پلی این بازی مورد انتظار را در E3 امسال به طرفداران نشان دهد.

علاوه بر استارفیلد، بازیکنان ایکس باکس مشتاقانه منتظر فرارسیدن E3 2021 هستند تا سرانجام بفهمند خریداری بتسدا توسط مایکروسافت چه نتیجه‌ای برای آن‌ها داشته و زیرمجموعه‌های پرشمار بتسدا از چه بازی‌هایی انحصاری برای ایکس باکس رونمایی می‌کنند. حال در همین راستا مت بوتی، رئیس استودیوهای ایکس باکس طی مصاحبه‌ای با نشریه‌ی فرانسوی فیگارو اعلام کرده این دو شرکت کنفرانسی مشترک در E3 2021 خواهند داشت.

بتسدا و مایکروسافت کنفرانس خبری مشترک در E3 2021 دارند

از چند ماه پیش تاکنون چند بار شایعاتی در خصوص برگزاری چنین رویدادی در سطح اینترنت منتشر شده بود که هیچ‌کدام درست از آب درنیامدند. بااین‌حال، طرفداران ایکس باکس امید خود را از دست نداده و همچنان منتظر بودند که سرانجام مایکروسافت یا بتسدا تاریخ رسمی برگزاری رویداد مشترک خود را اعلام کنند. بتسدا قبل از خریده شدن توسط مایکروسافت در مراسم E3 هرسال رویداد اختصاصی خود را به نام BethesdaLand برگزار می‌کرد که اتفاقاً جزو محبوب‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای E3 محسوب می‌شد.

حال بوتی تأیید کرده که کنفرانس مایکروسافت و بتسدا در E3 امسال مشترک خواهد بود. به همین خاطر، شاید دیگر نباید منتظر برگزاری رویداد اختصاصی و مستقل بتسدا در E3 باشیم؛ البته این احتمال هم وجود دارد که به‌خاطر تماماً آنلاین بودن E3 2021، دو شرکت تصمیم گرفته باشند در رویداد امسال کنفرانس خبری مشترکی را با هم تجربه کنند.

بوتی دراین‌خصوص توضیح بیشتری ارائه نداد؛ ولی تأکید کرد که دو شرکت بر سر یک موضوع با یکدیگر توافق دارند و آن این است که این معامله قرار نیست آزادی و خلاقیت استودیوهای بتسدا را در ساخت بازی‌ها محدود کند. او همچنین افزود که هدف از خریداری این استودیوها صرفاً تولید پشت‌سرهم محتوا برای سرویس ایکس باکس گیم پس نیست و مایکروسافت قصد دارد نوعی تجربه‌ی گسترده‌تر در حوزه‌ی بازی ایجاد کند. علاوه بر این، بوتی از این می‌گوید که ایکس باکس وارد راهی که نتفلیکس برای تحلیل داده‌های سرویس استریم فیلم و سریال خود انتخاب کرده، نمی‌شود.

در حال حاضر بازی‌های زیادی را از بتسدا و استودیوهای زیرمجموعه‌ی آن می‌توان به‌لطف گیم پس و بدون صرف هیچ هزینه‌ی اضافی روی پلتفرم‌های ایکس باکس و پی سی تجربه کرد. حالا باید تا چند هفته دیگر منتظر بمانیم تا ببینیم به‌جز آثار فعلی، بتسدا چه بازی‌های جدیدی برای ایکس باکس تدارک دیده است. می‌دانیم که The Elder Scrolls 6 تا عرضه فاصله‌ی زیادی دارد. بااین‌حال، تاد هاوارد در سال ۲۰۱۸ گفته بود Starfield همین حالا هم قابل بازی است.

شما کاربران زومیت درباره‌ی کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتسدا چه فکر می‌کنید؟ به‌نظر شما معرفی چه بازی‌هایی در این کنفرانس نمایش داده می‌شوند؟ گمانه‌زنی‌های خود را در این خصوص با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. آخرین اخبار بازی‌های ویدئویی را از زومجی دنبال کنید.

منبع ZoomG
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده