فوتوکینای بعدی تا سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاد

چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
مطالعه 2 دقیقه
طبق اعلام حامی و برگزارکننده‌ی نمایشگاه فوتوکینا، این بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت عکاسی و تصویربرداری جهان قرار نیست در سال ۲۰۱۹ برگزار شود.
تبلیغات

در سال ۲۰۱۷ برگزارکنندگان فوتوکینا اعلام کردند که بزرگ‌ترین نمایشگاه تجاری جهان پس از سال ۲۰۱۸ به‌صورت سالانه برگزار خواهد شد. پیش از این قرار بود بعد از نمایشگاه امسال که در ماه شهریور برگزار شد، این رخداد به‌صورت سالانه در ماه اردیبهشت برگزار شود.

بدین ترتیب انتظار می‌رفت که فوتوکینای بعدی در اردیبهشت سال ۲۰۱۹ برگزار شود، اما به‌نظر می‌رسد این اتفاق نخواهد افتاد. بنا بر اعلام حامی معنوی نمایشگاه، اتحادیه‌ی صنعت عکاسی آلمان (PIV) و شرکت برگزار‌کننده‌ی آن (Koelnmesse)، فوتوکینا به مدت یک سال به تعویق افتاده است و در سال ۲۰۱۹ برگزار نخواهد شد. نمایشگاه بعدی برای ۷ تا ۱۰ خرداد سال ۱۳۹۹ تنظیم شده است.

در اطلاعیه‌ی خبری منتشر‌شده، علت این تصمیم دادن فرصت بیشتر به شرکت‌ها برای توسعه‌ی ایده‌ها و طرح‌های خود برای فوتوکینا و همچنین جذب گروه‌های هدف جدید (بین شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان) به منظور ارتقای سطح این نمایشگاه تجاری به‌عنوان یک پلتفرم جهانی صنعت عکاسی و تصویربرداری اعلام شده است.

راینر فوهرس، مدیرعامل PIV در کنفرانس خبری بیان کرده که فوتوکینای ۲۰۱۸ با نوآوری‌های پیشگامانه و ۱۸۰ هزار بازدیدکننده از ۱۲۷ کشور جهان به‌وضوح فراتر از پیش‌بینی‌های برگزارکنندگان بوده است. وی همچنین اضافه کرد که نمایشگاه امسال انتظارات را برای رخداد بعدی بالاتر برده است.

بنابراین به‌نظر نمی‌رسد که در ماه می ۲۰۱۹ و تنها پس از گذشت هفت ماه بتوانیم بار دیگر فضای پرشوری مشابه فوتوکینای ۲۰۱۸ به‌وجود آوریم [...]؛ به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم که رخدادهای سالانه را از ۲۰۲۰ آغاز کنیم. 

در نتیجه، با توجه‌ به فاصله‌ی کم زمانی و نزدیکی به دو رویداد +CP (در ماه مارس) و NAB (در ماه آوریل) این ریسک بزرگی برای فوتوکینا و برگزارکنندگان آن بود که از شرکت‌ها، رسانه‌ها و بازدیدکنندگان انتظار داشته باشند با محصولات، به‌روزرسانی‌ها و اشتیاق کافی به نمایشگاه باز گردند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات