با ادامه محبوبیت هوش مصنوعی، سهام دل رکوردشکنی کرد

شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
لوگوی دل
سهام شرکت Dell به‌لطف افزایش تقاضا برای هوش مصنوعی، بیش از حد انتظار رشد کرد.
تبلیغات

بنابر گزارش رویترز، دل که به‌تازگی لپ‌تاپ‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی و سرورهای قدرتمندی را با همکاری انویدیا روانه‌ی بازار کرده، شاهد افزایش ۶ درصدی در سهام خود بوده است؛ به‌طوری‌که قیمت هر سهم این شرکت به ۱۶۲٫۸۲ دلار رسید تا بیشترین رکورد تاریخی ثبت شود.

تحلیلگران با‌توجه‌به جایگاه دل در بهره‌برداری از رشد هوش مصنوعی، قیمت‌های هدف خود را برای سهام شرکت افزایش داده‌اند. هوش مصنوعی، تنها عامل موفقیت دل نیست؛ اما قطعاً در چشم‌انداز و بهبود وضعیت شرکت نقش پررنگی ایفا کرده است؛ به‌گونه‌ای که تقریباً ۲۰ درصد از درآمد این شرکت از سفارش سرورهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی به‌دست آمده است.

کارشناسان یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت سهام دل را به نتایج عالی فصلی انویدیا نسبت داده‌اند. تیم سبز در فصل اخیر فراتر از انتظارات ظاهر شد و از طرف دیگر همکاری گسترده‌‌ی دل و انویدیا برای تولید دستگاه‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی، به رشد بی‌سابقه‌ی دل کمک شایانی کرده است.

انتظار می‌رود شرکت‌های تولیدکننده‌ی پردازنده از سفارش‌های مربوط به پردازنده‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی، به‌ویژه سفارش‌های ارائه‌دهندگان خدمات ابری، سود زیادی را نصیب خود کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات