رهگیری کاربران در حالت Incognito کروم؛ گوگل ۵ میلیارد دلار جریمه شد

جمعه ۸ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
incognito
گوگل با جریمه‌ی ۵ میلیارد دلاری خود به دلیل رهگیری اطلاعات کاربران در حالت Incognito کروم موافقت کرد.
تبلیغات

در سال ۲۰۲۰ گوگل با شکایتی مواجه شد که در آن بیان شده بود غول فناوری آمریکایی حتی زمانی که کاربران از حالت Incognito (ناشناس) کروم استفاده می‌کنند هم اطلاعات آن‌ها را رهگیری می‌کند. گوگل نیز در ادامه‌ی این شکایت دست به اقدامات متقابلی زد، اما با شکست مواجه شد.

به گزارش رویترز، مانتین‌ویویی‌ها موافقت کرده‌اند تا به جریمه‌ی ۵ میلیارد دلاری که در پی شکایت موردبحث عاید آن‌ها شده بود رسیدگی کنند، با‌این‌حال هیچ‌یک از طرفین این پرونده جزئیات توافق را منتشر نکرده‌اند.

شاکیان پرونده‌ی یادشده می‌گویند گوگل از ابزار، برنامه‌ها و افزونه‌های خاصی برای نظارت بر اطلاعات کاربران حتی در صورت استفاده از حالت Incognito کروم استفاده می‌کند.

سخنگوی شرکت سازنده‌ی انواع گوشی گوگل در واکنش به چنین اظهار نظری بیان کرد که اگرچه حالت Incognito فعالیت کاربران را در دستگاه ذخیره نمی‌کند، اما وب‌سایت‌ها همچنان می‌توانند به جمع‌آوری اطلاعات آن‌ها بپردازند.

شاکیان این پرونده بخشی از ایمیل‌های داخلی که ظاهراً بین مدیران گوگل رد و بدل شده بود را فاش کردند که در نهایت منجر به صدور حکم نقض قوانین استراق سمع و حریم خصوصی ایالت کالیفرنیا شد.

با اینکه گوگل تاکنون اطلاعات دقیقی درباره‌ی پرونده‌ی مورد بحث منتشر نکرده، اما به احتمال زیاد با پرداخت مبلغی کمتر از ۵ میلیارد دلار موافقت کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات